FERIE TO DOBRY CZAS NA ROZPOCZĘCIE PRZYGODY Z WOJSKIEM

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny rozpoczyna projekt „Ferie z WOT”. Skierowany jest on do młodych osób, które uczą się lub studiują. W czasie zimowej przerwy w nauce brygada na Warmii i Mazurach oferuje szkolenie podstawowe zakończone złożeniem przysięgi wojskowej.

„Każdy pełnoletni uczeń lub student, który chce zostać żołnierzem Wojska Polskiego, a jednocześnie nie chce rezygnować z dotychczasowych aktywności,  ma szansę zrealizować swoje plany służąc w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej” – podkreśla dowódca brygady, płk Mirosław Bryś. „Widzimy, że młodych ludzi bardzo interesuje służba w naszej formacji. Co trzeci żołnierz mojej brygady ma mniej niż 25 lat. Dużą grupą są uczniowie i studenci. Jednym z priorytetów było stworzenie takich rozwiązań, by umożliwić im udział w szkoleniach. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić projekty „Ferie z WOT” oraz „Wakacje z WOT” które pozwalają młodym ludziom służyć Ojczyźnie bez uszczerbku w nauce” – dodaje dowódca.

Pierwsze szkolenia w ramach „Ferii z WOT” w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczną się już 18 stycznia 2020 r. W  drugiej edycji projektu „Ferie z WOT” udział weźmie dwanaście brygad obrony terytorialnej.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie prowadzone w czasie ferii zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej. To początek drogi, gdyż cały cykl szkolenia w WOT trwa 3 lata i jest podzielony na etapy: indywidualny, specjalistyczny i zgrywający. W tym czasie żołnierze szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, w dni wolne od pracy.

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT i wziąć udział w projekcie „Ferie z WOT” powinni już zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień na terenie Warmii i Mazur. Wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę niemal 25 tys. żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

 

Fot. DWOT

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.