GMINA OSTRÓDA: ŚWIETLICA W DURĄGU PO REMONCIE

Świetlica w Durągu po remoncie wygląda jak nowa.

Kompleksowa modernizacja wykonana została w ramach środków finansowych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działania 9.2 Infrastruktura socjalna.

W ramach remontu wykonano wymianę pokrycia dachowego na blachodachówkę wraz z ociepleniem stropodachu, ocieplono ściany zewnętrzne, wykonano też opaskę wokół budynku z kostki betonowej, ocieplono, wymieniono stolarkę okienną i częściowo drzwiową.

Wewnątrz budynku wyremontowano tynki ścian i sufitów wraz z ich malowaniem. Wykonano łazienkę dla niepełnosprawnych. Wymieniono także instalację elektryczną i odgromową. Budynek został wyposażony w instalację monitoringu wizyjnego.

W budynku wyremontowanej świetlicy planuje się prowadzenie działań mających na celu integrację mieszkańców m.in:

– świadczenie usług wsparcia rodziny, inicjowanie i wspieranie działalności grup samopomocowych dla rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym borykających się z różnymi problemami: ubóstwem, uzależnieniami czy bezradnością opiekuńczo- wychowawczą, niepełnosprawnością,

– aktywizowanie dzieci i młodzieży do działań,

– wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania pozaszkolnych, środowiskowych form integracji społecznej dzieci i młodzieży.

– wsparcie form poradnictwa specjalistycznego w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych i opiekuńczych, pomocy w terapii rodzinnej, pomocy pedagogicznej i psychologicznej.

Planowane działania wpłyną na wzmocnienie integracji mieszkańców wokół wspólnych wartości i celów motywujących ich do podejmowania działań partnerskich, spowodują przyjmowanie przez mieszkańców odpowiedzialności za swoje miejsce zamieszkania oraz dbałość o wspólne przestrzenie.

Warto przypomnieć, że w tym roku w Gminie Ostróda wyremontowanych zostanie jeszcze sześć świetlic: w Idzbarku, Pietrzwałdzie, Brzydowie, Glaznotach i  Grabinku.

Źródło: Gmina Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.