GMINA UPAMIĘTNIŁA 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W Samborowie upamiętniono 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski zainaugurowało złożenie kwiatów i zaśpiewanie hymnu pod pamiątkowym kamieniem. W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przypomniał drogę Polski do niepodległości oraz złożył podziękowania zaproszonym gościom oraz mieszkańcom za przybycie, za świadectwo patriotyzmu i przywiązania do historii. Podkreślił, że udział w uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. Zaapelował o przekazywanie tradycji patriotycznych młodemu pokoleniu.

 

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie Grzegorz Kierozalski, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski, Kierownik Referatu Oświaty Ewa Malinowska, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, radni, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń, OSP Samborowo oraz mieszkańcy gminy.
Po złożeniu hołdu poległym bohaterom w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie miał miejsce patriotyczny program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z placówek oświatowych. Kolejnym punktem uroczystości było nagrodzenie laureatów, którzy brali udział w gminnych konkursach związanych ze świętem niepodległości:
• recytatorskiego „Dla Niepodległej” oraz „Jesienne recytowanie przez nasze dzieci kochane”,
• wokalnego „Dla Niepodległej”,
• plastycznego „Moja ojczyzna kolorami malowana.
ŹRÓDŁO: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.