IBION: ZAWODY CHARYTATYWNE W STRZELANIU STATYCZNYM

W dniu 14 października br. od godz. 9.00 na strzelnicy IBION w Ostródzie odbyły się zawody charytatywne w strzelaniu statycznym do tarczy sportowej na dystansie 25 m z broni krótkiej kal. 9 mm.

Zgodnie z regulaminem zawodów należało oddać 10 celnych strzałów w czasie 3 min.

Organizatorem przedsięwzięcia byli: Legionowskie Towarzystwo Sportowe CenTrum Szkolenia Policji (LTS CSP), Sekcja Miłośników Oręża i Fortyfikacji Polskich oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.
Udział w zawodach był nieodpłatny, a na najlepszych strzelców klasyfikacji indywidualnej i drużynowej czekały puchary, medale, dyplomy i nagrody. Uczestnikami rywalizacji byli funkcjonariusze Policji, Aresztu Śledczego, szkoły policyjnej, przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej oraz stowarzyszeń proobronnych i strzeleckich.

W trakcie zawodów była prowadzona zbiórka koleżeńska, a przysłowiowe “startowe” zgromadzone w puszce, zostało przekazane w całości potrzebującej wsparcia policjantce z KP Lubawa Marcie Dietrichkeit – która była obecna tego dnia z nami na strzelnicy..

Najlepszymi strzelcami okazali się:
1. Wacławski Dariusz WSPoL – 97 pkt
2. Dudzik Katarzyna WSPOL – 94 pkt
3. Golicki Daniel LTS – 93 pkt

W klasyfikacji drużynowej wygrała ekipa z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z wynikiem 277 pkt.

W sumie zebrano na cel charytatywny, tzn. rehabilitację poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym koleżanki, prawie 4 tys. złotych. Indywidualnym fundatorem, który przekazał na szczytny cel swoją dietę Radnego Miasta Ostródy był Bartłomiej Wasilewski.

Dodatkowo każda osoba, która nie brała udziału w zawodach, została wstępnie przeszkolona z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią i strzelania.

Txt i Foto: IBION

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.