IV MIĘDZYNARODOWY POLONIJNY FESTIWAL BIEGOWY

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowym Polonijnym Festiwalu Biegowym w Ostródzie.

 

Festiwal to wydarzenie nie tylko dla biegaczy, ale także rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy styl życia. Atrakcyjna formuła sprawi, że każdy z Państwa znajdzie na naszym Festiwalu coś dla siebie. Dodatkowo, możemy uczynić nasze spotkanie, spotkaniem ludzi o skorych do pomocy sercach. Zapraszamy Państwa do wsparcia 14 miesięcznej Miłany Patenko z Wileńszczyzny, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

W akcję włączyło się także Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” w Lubajnach, które we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” zadba o przepyszne dania, a całkowity dochód z ich sprzedaży Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” przekaże na leczenie Miłany.

 

Mamy też coś dla Waszych pociech – malowanie twarzy, żywe maskotki i to co lubimy najbardziej – wygłupy na dmuchańcu.
Drodzy Biegacze! Dla Was przygotowaliśmy zróżnicowane dystanse dla małych i dużych:

8.10.2022r. praca biura zawodów od godziny 8:45 Plaża nad Jeziorem Sajmino – trasa 6,2 km. Praca biura zawodów od godziny 10:00, Amfiteatr w Ostródzie, biegi dziecięce, sztafety oraz marszobieg „Mila Niepodległości” zapisy na Spędźmy razem aktywny, rodzinny i wielkoduszny weekend .

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki Minister Kamil Bortniczuk. Zadanie współfinansowane jest ze środków budżetu państwa w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki – program „Sport dla wszystkich”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.