“JUŻ UCZĄC SIĘ, MYŚLĘ O PRACY…”

Około 100 osób uczestniczyło w konferencji pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa szansą na niezależność osób z niepełnosprawnościami”, która odbyła się 2 marca 2018 roku Ostródzie.

Uczestnikami spotkania byli m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego, samorządów powiatowych, pracodawcy, osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurski Oddział Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie swoje prelekcje wygłosili m.in. ekspert w zakresie stosowania zatrudnienia wspomaganego, specjalista ds. współpracy z NGO’s oraz trener pracy.

Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną „DZWONI”, działająca jako agencja pośrednictwa pracy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przedstawiło swoje nowatorskie rozwiązania, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością uzyskują pracę.

Ciekawym elementem konferencji był panel dyskusyjny, w którym wzięli udział pracownicy z niepełnosprawnością, pracodawcy, trener pracy oraz psycholog.

Podczas wydarzenia, w ramach uhonorowania oraz podziękowania pracodawcom wspierającym i zatrudniającym osoby z niepełnosprawnością, zostały wręczone statuetki „Ambasadora Zatrudnienia Wspomaganego 2018”.

Szczególnym gościem konferencji była senator RP – Bogusława Orzechowska.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.