KAZIMIERZ WOSIEK NAGRODZONY W KONKURSIE INSTYTUTU LITERATURY

KAZIMIERZ WOSIEK NAGRODZONY W KONKURSIE INSTYTUTU LITERATURY

Kazimierz Wosiek to były dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie. To również pasjonat pisania. I to duży. Jego prace cieszą się uznaniem, czego dowodem jest zdobycie III miejsca w kategorii non-fiction w konkursie literackim ogłoszonym przez krakowski Instytut Literatury.
W 2021 roku został wyróżniony za opowiadanie „Rozmowy”, w 2022 roku otrzymał III nagrodę za tekst „Stefan Śnieżko. Próba zarysu biografii”.
Miło mi tym bardziej, że podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się dziś, 18 grudnia 2022 r. w warszawskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, osławionej siedzibie katowni ubeckiej przy ul. Rakowieckiej 37, uczestniczył też bohater mej biografii Stefan Śnieżko, wraz z córką Justyną. Jego całe życie to scenariusz na najlepszy film (o czym też w swej pracy wspominałem), i to nie dokumentalny, a fabularny. Na kilkuset stronach uchwyciłem (starałem się przynajmniej – do krytycznej samooceny jeszcze powrócę) fascynujący, pełen zawirowań, niezwykły los niezwykłego człowieka jakim jest Stefan Śnieżko.
I tylko tyle samochwała się pochwaliła – dodaje K. Wosiek

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.