KGW W WIELKIM DWORZE “SUPER BABKI” REALIZUJE OGÓLNOPOLSKI PROGRAM “GOSPODYNIE DO DZIEŁA”

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze SUPER BABKI realizuje ogólnopolski program „Gospodynie do dzieła!”, w ramach którego otrzymało grant z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego jak jedno z 30 kół gospodyń wiejskich z Polski.

24 lutego został złożony przez organizację projekt pn. „Mamy wiele, idziemy po więcej” w pilotażowym programie grantowym Fundacji BGK „Gospodynie do dzieła!”. Otrzymany grant przeznaczono na zakup wyposażenia do organizacji plenerowych stoisk gastronomicznych oraz wyposażenie świetlicy. Dzięki programowi KGW SUPER BABKI mogło sobie pozwolić na zakup: pawilonów z własnym logo, 6 sztuk bemarów, 2 sztuki termosów do transportu żywności, patelni oraz sprzętu komputerowego.

Promocja projektu z wykorzystaniem zakupionego sprzętu rozpoczęła się 3 czerwca na festynie z okazji 10-lecia istnienia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wielkim Dworze. Podczas całego procesu promocji projektu zostało zorganizowanych sześć stoisk gastronomicznych prezentujących nowe wyposażenie oraz wyroby SUPER BABEK. Obecność koła gospodyń wzbogaciła dzięki temu programy okolicznych imprez m.in.: Festyn charytatywny dla pogorzelców, Festyn Rodzinny w Sambrodzie, Pierogowa Spartakiada w Wielkim Dworze, Piknik Rodzinny w Pozortach oraz Piknik Strażacki w Jarnołtowie.

Śmiało można więc podsumować, że dzięki otrzymaniu grantu z Fundacji BGK, skorzystała nie tylko wieś Wielki Dwór i tutejsze koło gospodyń, lecz także cała okolica w obrębie Gminy Małdyty oraz sąsiednia Gmina Zalewo. Okres promowania projektu był niezwykle intensywny i pracowity dla pań gospodyń z koła SUPER BABKI. Dzięki podjęciu takiego działania nastąpił rozwój organizacji oraz podniesienie poziomu aktywności koła w plenerze i współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi i podmiotami. Uczestnictwo w programie grantowym ułatwiło realizacje inicjatyw, projektów i działań, które wzmocniły potencjał obszarów wiejskich. Wizja wsi jako atrakcyjnego miejsca współpracy i wspólnych przedsięwzięć wymaga dodatkowych środków. Połączenie jej z aktywnością kobiet z koła gospodyń wiejskich stanowi kluczowy aspekt, który przyczynił się do wszechstronnego rozwoju, aktywizacji społecznej, budowania więzi lokalnej oraz integracji społecznej.

Milena Falkowska-Hojan

Przewodnicząca KGW w Wielkim Dworze SUPER BABKI

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.