KREATYWNIE W GMINIE MAŁDYTY

W tym roku Gmina Małdyty otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Program zakłada doposażenie szkół podstawowych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Dzięki temu projektowi pod koniec września w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwintowej w Szymonowie powstało między innymi koło fotograficzne dla wszystkich uczniów interesujących się fotografią i chcących pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności w tym temacie.
Zajęcia fotograficzne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży oraz podążają za rozwojem techniki, są okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Ważne jest również, aby młodzi ludzie nabyli umiejętność dokonywania samooceny i potrafili oceniać prace innych. Celem zajęć jest nie tylko zaszczepienie u młodzieży zamiłowania do fotografii, nabycia warsztatu fotograficznego, ale również rozwijanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej oraz poczucia piękna.
Szkolne koło fotograficzne prowadzi Pani Marta, która przekazuje swoja pasję uczniom, i są już tego rezultaty, pierwsze fotografie uczestników szkolnego koła można podejrzeć na szkolnej stronie. Cieszą nas takie inicjatywy gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania, zaszczepienie u dzieci chęci do aktywności pozaobowiązkowych to bardzo ważny element rozwoju, który kształtuje ich osobowość, a dodatkowo niesie za sobą ogromne pokłady radości.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.