MAGICZNY DZIEŃ W KOSZAJNACH

W piątek 23 grudnia, odbyło się spotkanie świąteczne w świetlicy wiejskiej w Koszajnach. Inicjatorem spotkania był wyjątkowy mieszkaniec wsi Koszajny – Pan Przemysław Wilk, który postanowił przekazać na upominki dla dzieci swoje prywatne pieniądze i tym samym stał się bohaterem dla społeczności lokalnej dwóch wsi w Gminie Małdyty – Kreki oraz Koszajny.

Organizacja imprezy uruchomiła machinę współpracy pomiędzy członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszajnach, mieszkańcami Sołectwa Kreki z Panią Sołtys Janiną Dumalską na czele oraz z KGW SUPER BABKI z Wielkiego Dworu.
Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów wykonania  ozdób choinkowych poprowadzonych przez animatorki Olę i Jolę. Uczestnicy spotkania wykonali kolorowe, papierowe aniołki, którymi następnie ozdobiono choinkę.  Poczęstunek został przygotowany przez każdego, kto przybyłe tego dnia do świetlicy. Mieszkanki Krek upiekły słodkości, była wata cukrowa od KGW SUPER BABKI, można było także posmakować potraw świątecznych i wigilijnych m.in. pierogów, krokietów i gołąbków. Przy radosnym, wspólnym świętowaniu i śpiewie kolęd, nadszedł Święty Mikołaj, który sprawił uśmiech u dzieci. Radość dzieci wywołała łzy wzruszenia. Podczas Wigilii w Koszajnach, zebrano także środki na cel charytatywny – rehabilitację Natalki Halickiej z Elbląga, w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA OSP KOSZAJNY
Wigilia w Koszajnach pokazała jak wiele można zrobić wspólnie przy zaangażowaniu kilku osób, głównym motywatorem spotkania był Pan Przemysław Wilk, bezinteresowny człowiek o wielkim sercu, który sprawił radość sześćdziesięciu dzieciom oraz umożliwił radość samoorganizowania się społeczeństwa w inicjatywie lokalnej przy szerokiej współpracy między sąsiednimi wsiami. Składamy ogromne podziękowania dla Przemka, który stał się naszym bohaterem lokalnym i przysłużył się społeczności jak dawno nikt.
Milena Falkowska-Hojan,
członek OSP KOSZAJNY, Przewodnicząca KGW SUPER BABKI

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.