MIKOŁAJ I DZIECI OPANOWAŁY ARENĘ

Już po raz czwarty w grudniowy czas za sprawą Bajkowego Mikołaja dzieci mają dużo radości.

Trzeba przyznać, że w tym roku impreza w ostródzkiej Expo Arenie naprawdę się udała, a większość dzieci wychodziła z obiektu na “ostatnich nogach”.

Jak zwykle największą frajdę sprawiły najmłodszym najróżniejsze dmuchańce – zamki, zjeżdżalnie, skakańce. Spora kolejka ustawiała się też przed karuzelę, która co chwilę w pełnym składzie wirowała pośrodku hali.

dscn0592_wmSwoje stanowiska miała straż pożarna, policja, 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy. Każdy chętny mógł zobaczyć, jak wyglądają w środku samochody, motocykl czy też łódź straży pożarnej. Na stanowisku Jednostki Strzeleckiej z Gietrzwałdu można było spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy.

Kto chciał, mógł przejechać się małym samochodzikiem elektrycznym, a także spróbować swoich sił w wykonywaniu prostych cyrkowych sztuczek, pograć w gry planszowe, stworzyć małe rękodzieło ze skrawków materiałów, dostać swoją karykaturę, a także zrobić sobie zdjęcie z samym świętym Mikołajem między innymi w fotobudce oraz innymi postaciami z bajek, Olafem z Krainy Lodu czy też z minionkiem z Minionkowa.

Równie dużo działo się na scenie, gdzie elf i Pani Mikołajowa zachęcały do wspólnej zabawy i udziału w różnych konkursach i konkurencjach. Nie zabrakło też tych sprawnościowych, zaś dzieci mogły się poczuć jak prawdziwe gwiazdy śpiewając, recytując bądź nawet dając pokaz akrobatyczny. Wszyscy odchodzili z nagrodami i uśmiechami na twarzy.

dscn0523_wmSwój występ miały małe baletnice z Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność. Finalista You Can Dance Artur Kuriata dał mały popis tańca w ramach współpracy z fundacją Tęczowa Chmurka, a po nim odbyła się licytacja przedmiotów, wśród których największym powodzeniem cieszyły się zdjęcia z autografem tancerza. Cały dochód został przeznaczony na dla najmłodszych podopiecznych fundacji. Na jej stoisku można było napić się kawy lub herbaty i zjeść pysznego ciasta przygotowanego przez wolontariuszy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tyrowie również wspomogły Tęczową Chmurkę przygotowując na kiermasz piękne dekoracje i ozdoby świąteczne. Dochód z ich sprzedaży został również przeznaczony na podopiecznych fundacji. Tęczową chmurkę wspierały także Stowarzyszenie Kreatywny Spinacz oraz Wolontariat Dla Społeczeństwa.

 

W pewnym momencie w arenie zrobiło się niezwykle gorąco za sprawą Anety Dams i zumby. Niektórzy dali się zachęcić do wspólnych tańców.

Atmosferę zbliżających się świąt można było poczuć podczas pięknego występu zespołu Iława Gospel Singers, który zaprezentował repertuar złożony z kolęd.

Imprezie towarzyszył kiermasz na, którym można było kupić m.in. wyroby rękodzielników: kosze, koszyki, portfeliki, ozdoby świąteczne, maskotki, słodycze, a także herbaty, wędliny, pieczywo, miody i wiele innych.

Atrakcji dla dzieci było dużo więcej, nie sposób wszystkiego opisać. Dlatego zapraszamy was do obejrzenia naszej obszernej fotogalerii. Może znajdziecie tam siebie?

Wstęp na Bajkowego Mikołaja jest bezpłatny.

A tych, którzy wczoraj nie mogli zapraszamy do Areny dziś, w niedzielę do godziny 18:00 Naprawdę warto!

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.