GMINA MAŁDYTY. ŻYWIOŁ ZNISZCZYŁ OBÓZ HARCERSKI NAD RUDĄ WODĄ

Przez położony na terenie Nadleśnictwa Dobrocin obóz harcerski przeszła trąba powietrzna. Na szczęście wszyscy uczestnicy obozu – prawie 200 osób – zostali na czas ewakuowani.

Połamane jak zapałki stuletnie sosny i buki. Zmiażdżone przez w pnie drzew harcerskie namioty – to najkrótszy opis tego, jak po przejściu trąby powietrznej wyglądało obozowisko harcerskie nad jeziorem Ruda Woda. Harcerze ze Śląska i Łodzi zorganizowali obozowisko na terenie Nadleśnictwa Dobrocin. I to właśnie leśnicy byli tymi, którzy pomagali w ewakuacji uczestników obozu. Trąba powietrzna nadeszła od strony jeziora. Był poniedziałek 12 lipca, zbliżała się godzina siedemnasta. Na szczęście żaden z uczestników obozu (ponad 170 osób w wieku od 6 do 20 lat), ani opiekunów (ponad 20 osób) nie znajdował się w namiotach. Wszyscy schronili się w pobliskim budynku. Po tym jak żywioł w kilka minut zniszczył obóz harcerski konieczne było zakwaterowanie obozowiczów w budynku Szkoły Podstawowej w nieodległych Małdytach. W akcji ewakuacyjnej do późnych godzin nocnych uczestniczyła Służba Leśna z Nadleśnictwa Dobrocin. – Najważniejsze, że nikomu się nic nie stało. Oglądając rozmiar zniszczeń nie ma wątpliwości, że sytuacja była bardzo poważna. Załodze Nadleśnictwa Dobrocin należą się podziękowania za to, że wspólnie z innymi służbami przeprowadzili tak sprawną akcję ewakuacyjną – ocenił Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Nadleśnictwo Dobrocin w miejscu w którym znajdowało się obozowisko wprowadziło całkowity zakaz wstępu do lasu. Na razie obowiązuje on do 31 lipca.,

ŹRÓDŁO: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.