MORĄSKI DYMIĄCY KOMINEK – NASZA INTERWENCJA

Z przyjemnością informujemy naszych czytelników, że udało nam się zakończyć ze skutkiem pozytywnym interwencję dziennikarską w sprawie „dymiącego”komina Spółdzielni Inwalidów Przemysłu Drzewnego ”MAZURSKA” w Morągu.

Jak można przeczytać w piśmie pokontrolnym Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska: W trakcie kontroli, Prezes Zarządu Spółdzielni poinformował kontrolującego, że po otrzymaniu zgłoszenia na uciążliwość kotłowni poddano czyszczeniu komin odprowadzający spaliny z kotłowni, płomieniówki kotłów, poddano również regulacji system automatycznego dozowania trocin do kotłów. Dopiero po naszej interwencji ,gdy tak wiele osób składało skargi (o czym świadczy również wypowiedź komendanta SM Morąg) doszło do usunięcia nieprawidłowości w funkcjonowaniu kotłowni. Siła mediów? Faktem jest, że komin przestał “smrodzić” i dymić.

Z treścią protokołu pokontrolnego zapoznaliśmy SM miasta Morąg oraz Urząd Miejski w Morągu, o czym świadczą pieczęcie potwierdzające otrzymanie odpisu w.w. dokumentu.

Bardzo dziękujemy pracownikom WIOŚ w Olsztynie,a w szczególności panu Michałowi Kontraktowiczowi oraz morąskiej Straży Miejskiej za pomoc w dziennikarskiej interwencji oraz usunięciu jednej z przeszkód swobodnego i satysfakcjonującego życia mieszkańców Morąga.

Poniżej zamieszczamy oryginał protokołu pokontrolnego z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w sprawie spółdzielni “Mazurska” oraz egzemplarz potwierdzony przez SM i UM w Morągu.

Przemysław Kubiak

Linki nawiązujące do naszych działań:

 https://www.ostrodanews.pl/news/moraski-dymiacy-kominek/ 

https://www.ostrodanews.pl/news/dzien-interwencji-moraskiej-strazy-miej

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.