I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DZIEDZICEM ZAMKU W SZYMBARKU

Fundacja Twoje Dziedzictwo wyszła z ciekawą inicjatywą do internautów. W sieci ruszyła akcja crowfundingowa „Zostań dziedzicem – kup sobie gotycki zamek” i trwa zbiórka pieniędzy.

W grę wchodzi kwota około 2 milionów złotych. Każdy kto wpłaci dowolna sumę będzie miał realny wpływ na to co stanie się z zabytkowym obiektem koło Iławy.

Wilk Korwin-Szymanowski z fundacji jest przekonany, że społeczne zarządzanie zabytkiem jest możliwe. W swojej wypowiedzi dla Radia Olsztyn powiedział

Akcja ma dać możliwość realnego wpływu ludziom, których nie byłoby stać na wykupienie czy prowadzenie tego zabytku. Uważamy, że to jest podstawa budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wspólnym dziedzictwem kulturowym będą się zajmowali obywatele, którzy z tego dziedzictwa korzystają. Będą dostosowywali funkcje zamku do swoich potrzeb.

Fundacja zainspirowana jest podobną akcją, która z sukcesem zakończyła się we Francji. Tam internauci zebrali ponad 1.5 miliona euro na ratowanie zamku La Mothe-Chandeniers.

Przypomnijmy, że zamek w Szymbarku wraz z przyległościami 7 marca ma być przedmiotem pierwszej licytacji komorniczej.

1 comments

Dzięki tej akcji Zamek w Szymbarku stanie się na pewno miejscem bardziej znanym zwykłym ludziom, więc dziękujemy bardzo za udostępnianie informacji o akcji.
Zachęcamy także do odwiedzin i lektury wpisu na naszym skromnym blogu:: http://blog.tripsoverpoland.pl/2018/02/24/najpiekniej-polozone-polskie-zamki-szymbark-warminsko-mazurskie/
gdzie także piszemy o akcji i zamku w różnych aspektach.
A wszystkich czytających ten artykuł zachęcamy do oddania własnej “cegiełki” dla ratowania tego pięknego i ciekawego zabytku.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.