NARODOWY SPIS POWSZECHNY – UWAGA NA OSZUSTÓW!

NARODOWY SPIS POWSZECHNY - UWAGA NA OSZUSTÓW!

Od wczoraj (04.05.2021) rozpoczął się telefoniczny narodowy spis powszechny.

Ze względu na trwające obostrzenia sanitarne – odbywać on się będzie TYLKO telefonicznie (lub samodzielnie poprzez internet), aż do odwołania.

Rachmistrzowie nie będą chodzić po domach i nie będą realizować wywiadów bezpośrednich. Dlatego też jeśli ktoś przychodzi do nas i podaje się za pracownika NSP – jest najpewniej oszustem i należy to zgłosić na policję.

„Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów mogą być oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję” – przestrzega GUS.

Każdy rachmistrz powinien być wyposażony w identyfikator,  wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.