NASI STRAŻACY SĄ NAJLEPSI!

W dniach 9 czerwca, na wspinalni Ośrodka Szkolenia w KW PSP Olsztyn i 13 czerwca, na stadionie UWM w Olsztynie odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego  w Sporcie Pożarniczym.

W zawodach udział wzięło 170 zawodników reprezentujących 17 Komend Powiatowych/Miejskich Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszym dniu zawodów rywalizowano w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”, natomiast w drugim dniu rozegrano w konkurencje: „pożarniczy tor przeszkód 100m” i „pożarnicze ćwiczenie bojowe”. W konkurencjach indywidualnych znakomicie spisał się asp. Przemysław Żydaczek z KP PSP Ostróda. W popularnej „hakówce” zajął drugie miejsce z wynikiem 15,16s, tą konkurencję wygrał Przemysław Kierzenkowski z KP PSP Nowe Miasto Lubawskie z czasem 14,63s. Drugą konkurencję indywidualną wchodzącą w skład dwuboju pożarniczego – 100 metrów pożarnicze z przeszkodami wygrał Przemysław Żydaczek z wynikiem 17,03s. Ostatecznie w klasyfikacji dwuboju pożarniczego asp. Żydaczek uplasował się na drugim miejscu. Klasyfikację drużynową mistrzostw stanowiły wyniki zdobyte przez reprezentacje w „królowej” sportu pożarniczego – „bojówce”. Tu nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna, osiągając najlepsze czasy w dwóch biegach 29,73s i 30,54s. Do klasyfikacji brany był pod uwagę najlepszy czas. Po raz trzeci, a drugi z rzędu tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym zdobyła nasza reprezentacja.