NOWE BOISKO PRZY ZSP NR 5 W OSTRÓDZIE OFICJALNIE PRZEKAZANE

Dzisiaj przed południem oficjalnie przekazany został nowoczesny obiekt sportowy składający się z boiska, strefy streetworkout oraz bieżni do biegów i skoczni w dal.

Uroczystego przekazania dokonał Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak w obecności Dyrektora placówki Piotra Konopki, Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ostródzie Mirosława Godlewskiego a także przedstawiciela wykonawcy. Korzystając z okazji Burmistrz przekazał na ręce przedstawicieli samorządu uczniowskiego nowe piłki oraz bloki startowe do biegów sprinterskich.
Boisko służyć będzie przede wszystkim dzieciom i młodzieży z Osiedla Plebiscytowego, natomiast docelowo będzie mógł z niego korzystać każdy z mieszkańców naszego miasta. To już kolejna tego typu inwestycja oddana do użytku w ostatnich tygodniach w naszym mieście. Kilka tygodni temu podobny obiekt został uruchomiony przy Szkole Podstawowej nr 4.
Tym samym zasoby infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Ostródzie systematycznie się powiększają, dzięki czemu mieszkańcy -a zwłaszcza młodzież- mają więcej możliwości i alternatyw dla spędzania wolnego czasu. Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021
źródło: UM Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.