OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W MORĄGU

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Morągu rozpoczęły się w parku miejskim mszą św. w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej, wojska, straży pożarnej, pocztów sztandarowych.

Po nabożeństwie można było zobaczyć musztrę paradną przygotowaną przez żołnierzy z 16 Batalionu Zmechanizowanego w Morągu 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Festyn rozpoczął się kujawiakiem w wykonaniu zespołu „Babie Lato” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu. W programie znalazł się również występ zespołu „Eurobabki”. Panie zaśpiewały polskie piosenki na „swojską nutę”.

Znane i lubiane standardy polskiej muzyki rozrywkowej wykonał duet „Akustik” w składzie: Mirosław Jagielski (artysta muzyczny, gitarzysta) i Łukasz Lemanowicz (wokalista, gitarzysta).

W muzyczną podróż zabrały publiczność wokalistki z MDK oraz ZSZiO i PPP. Współczesne przeboje zaśpiewały: Weronika Ciok, Julia Leonowicz, Martyna Radomska i Ewelina Ciok.

Wieczorem na scenie zagrały zespoły: „Cover Banda” i „Mitra”.

Pierwszy z nich to warszawski zespół o bogatym repertuarze – od swinga do rock & rolla, od szalonych lat 70 – tych do najnowszych przebojów z radia i telewizji. Od niezapomnianych piosenek “Czerwonych Gitar” do kultowych kawałków “Lady Pank”, od “Beatlesów” do “Maroon 5″, od Seweryna do Piaska. „Cover Banda” to sześcioosobowy zespół, którego skład tworzą: Marcelina (zwyciężczyni programu „Bitwa na Głosy” w ekipie Andrzeja Piasecznego), Paweł (śpiew męski, prowadzenie), Kamil (gitara), Marcin (instrumenty klawiszowe), Artur (perkusja i instrumenty perkusyjne) oraz Tomasz (gitara basowa i pochodne).

Na zakończenie zagrał siedmioosobowy zespół „Mitra” z Gdyni (finalista 41 Festiwalu Młodych Twórców „Fama” w Świnoujściu). Jest to zespół folkowo – rockowy z sekcją dętą i akordeonem. „Mitra” występował przed meczami reprezentacji Polski, grając koncert  dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności. Występował na jednej scenie z takimi zespołami jak: “Oddział Zamknięty”, “Dżem”, “Kombi”, “Enej”, “Piersi”, “Akurat”.

Zespół zagrał w składzie: Arkadiusz Kasiński (wokal), Michał Mantaj (akordeon, instrumenty klawiszowe), Rafał Ringwelski (trąbka), Krzysztof Gudelun (puzon), Robert Baranowski (gitara), Jakub Kisielewicz (bas) oraz Marek Falba – Lewandowski (perkusja).

Oprócz atrakcji muzycznych odbył się turniej warcabowy, konkursy z nagrodami. Dzieci korzystały z atrakcji na terenie parku, tj. przejażdżki bryczką, jazda na kucykach, zamki dmuchane, stoiska z zabawkami, watą cukrową, popcornem. Na morąskiej majówce nie zabrakło również stoisk gastronomicznych.

Organizatorem Świąt Majowych był Burmistrz Morąga oraz Morąski Dom Kultury.

Morąski Dom Kultury serdecznie dziękuje sponsorom, którzy swoją ofiarnością wsparli obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Byli to:

Urząd Miejski w Morągu, P.H.U „Marketing” – Henryk Niewiadomski, P.H. „Walter’s” – Teresa Guzicz-Siuchta, „Warzywniak” – Krystyna Olszewska, Maj Fitness Club, Świat Dziecka „Smyk”, Restauracja „Siwy Żuraw”, PSS „Społem” – Dariusz Nachtygal, Zakład Masarski – Józef Kołtek, „Snack Bar”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.