OSTATNIE POŻEGNANIE POR. KRYSTYNY ANDRZEJEWSKIEJ

OSTATNIE POŻEGNANIE POR. KRYSTYNY ANDRZEJEWSKIEJ

Ostatnie pożegnanie por. Krystyny Andrzejewskiej

Pani por. Krystyna Andrzejewska urodziła się̨ przed wojną w Warszawie. Jako 13-letnia dziewczynka widziała obronę̨ Warszawy a następnie okupację. Podczas II wojny światowej działała w konspiracji w latach 1939-1944. Będąc żołnierzem Armii Krajowej walczyła w Powstaniu Warszawskim, przydzielona jako sanitariuszka do zgrupowania 654 – Punktu sanitarnego ul. Kawęczyńska. Następnie działała w strukturach zgrupowania partyzanckiego w Grupie „Kampinos”.  Po zakończeniu wojny ukończyła studia medyczne i została lekarzem w ostródzkim szpitalu. W 2018 roku na mocy Programu ŚZŻAK „Kontynuacja” uczestniczyła w reaktywowaniu Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Pani Krystyna spotykała się z żołnierzami 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu.

Por. Krystyna Andrzejewska odeszła 19 kwietnia. Ostatnie pożegnanie miało miejsce 4 maja w Ostródzie.  W ostatniej drodze towarzyszyli jej żołnierze 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu.

„Dziś na cmentarzu w Ostródzie pożegnaliśmy Panią por. Krystynę Andrzejewską ale w naszej pamięci pozostanie na zawsze”- powiedział st. chor. sztab. Wojciech Gudaczewski

źródło: st. chor. sztab. Wojciech Gudaczewski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.