OSTRÓDA I OKOLICE. ZWOLENNIKÓW STRZELANIA W SYLWESTRA JEST NIECO WIĘCEJ

Właśnie zakończyła się ankieta na naszym Facebooku, gdzie zadaliśmy pytanie dotyczące strzelania petardami i fajerwerkami w Sylwestra. 

Okazuje się, że nieco więcej jest osób które nie widzą przeszkód w świętowaniu Nowego Roku właśnie w ten sposób. Zagłosowała duża grupa użytkowników bo aż 2400 osób. Proporcje rozłożyły się następująco: 58% głosujących było za strzelaniem, natomiast 42% wolało ”ciche” świętowanie, głównie ze względu na cierpiące zwierzęta.

Trzeba przyznać, że obie strony miały swoje argumenty. Osoby będące za strzelaniem jako główny argument podawały fakt, że jest to wieloletnia tradycja i odbywa się raz w roku – Tradycja świętowania tego dnia używając pirotechniki jest znana od wieeeelu lat. Wcześniej nikt nie płakał o to że biedne przyzwyczajone do życia w mieście i hałasów zwierzątka się boją. To jest zwyczajna propaganda. Ludzie jak lemingi popierają inicjatywę nie puszczania fajerwerków w sylwestra. Większość tak naprawdę to jak wcześniej pisałem lemingi które popierają to tylko dlatego że poparł to ktoś inny. Wiecie jak to zadziała? Miasto nie zorganizuje pokazu to mieszkańcy na złość jako iż nie jest to zabronione będą strzelać 2 razy więcej. Zwierzęta odsiadują w miastach są do hałasu przyzwyczajone. Jadące na sygnale służby samolot helikopter protesty podczas których rzucane są petardy. Ale jakoś nagle przed sylwestrem każdy się obudził. – napisał w komentarzu jeden z użytkowników.

Natomiast osoby będące przeciw fajerwerkom, głównie wykazywały troskę cierpienia zwierząt. – Ludzie o północy po spożyciu nieograniczonej ilości alkoholu mają z tego ubaw i radość po pachy…szkoda że nikt nie pomyśli ile podczas tej nocy pracy mają schroniska dla zwierząt, ile zwierząt umiera okaleczonych gdzieś samotnie…Ile właścicieli straci pupili, które w wyniku stresu uciekną z posesji – wyraziła opinię czytelniczka.

Zresztą zobaczcie sami dyskusję którą wywołała ankieta. Obie strony mają sensowne argumenty i prawdę mówiąc, ktoś z neutralnym podejściem do sprawy miałby trudny orzech do zgryzienia, jeśli kto kazałby mu wybierać czy jest za czy może przeciw.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.