PIKNIK RODZINNY Z KONSTYTUCJĄ W TLE

3 maja po oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami święta narodowego ostródzianie mogli wybrać się na bulwar nad Jeziorem Drwęckim na piknik rodzinny.

Czekały tu na nich atrakcje przygotowane przez Urząd Miasta i nie tylko. W amfiteatrze dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach, poskakać na trampolinie, potańczyć ze Smerfetką, ulepić coś z masy solnej, spróbować swoich sił w robieniu dużych i małych baniek mydlanych czy rysować z wróżką bajkowe obrazki. Na łakomczuchów czekała wata cukrowa, którą delektowali się i duzi i mali.

Na bulwarze mali jeźdźcy mogli pojeździć na konikach. Dorośli mogli sprawdzić swoją celność na stanowisku jednostki strzeleckiej “Strzelec”. Wszystkie te atrakcje były za darmo.

Jeśli ktoś miał chęć to tego dnia Żegluga Elbląsko-Ostródzka przygotowała promocyjne rejsy po Jeziorze Drwęckim statkiem “Czapla”, a o 17.00 Centrum Kultury zapraszało na koncert orkiestry miejskiej na ostródzkim zamku.

Dla miłośników pieszych wycieczek i historii Ostródy Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników oraz Urząd Miasta przygotowali wycieczkę pt. “Tajemnice starej Ostródy” podczas, której można było odwiedzić wiele historycznie ciekawych miejsc, zwiedzić muzeum czy wejść na wieżę Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.

O oficjalnych uroczystościach pisaliśmy już wczoraj tutaj.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.