POLICJANCI ODWIEDZILI ZWIERZĘTA Z PRZYTULISKA W ŁUKCIE

W sezonie letnim policjanci prowadzą działania profilaktyczno – edukacyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. W miniony piątek (24.07.2020) policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi z Rychnowa.

Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. O tym jak m.in. należy przechodzić przez jezdnię czy jak bezpiecznie jeździć rowerem. Dzieci miały też okazję posłuchać, na czym polega praca policjantów ruchu drogowego oraz na własne oczy zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. Ogromną atrakcją dla najmłodszych były policyjne motocykle.

W tym samym dniu policjanci z Łukty odwiedzili Kącik Adopcyjny – Przytulisko w Łukcie i podarowali podopiecznym tej organizacji karmę. Funkcjonariusze odwiedzający schronisko to miłośnicy zwierząt. W swoich domach sami opiekują się przygarniętymi czworonogami. Wśród nich są również zwierzęta znalezione podczas interwencji.

W czasie trwania letniego wypoczynku nie można zapominać również o zdrowiu, dlatego wszystkie spotkania odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkań zachowują dystans społeczny oraz korzystają z maseczek i płynu do dezynfekcji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.