PROGRAM „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” – BRANSOLETKI ŻYCIA

Jeśli macie w rodzinie lub znacie osobę starszą, która mieszka samotnie a Wy się martwicie jak monitorować jej zdrowie, ten program jest właśnie dla nich.
Rozejrzyjcie się wśród znajomych, rodziny, przeczytajcie informacje, wypełnijcie z tą osobą formularz i zgłoście ją do udziału w tym projekcie!
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie / Miasto Ostróda zaprasza chętnych seniorów w wieku 65+ do udziału w Programie. Realizacja działań ma na celu wsparcie w miejscu zamieszkania seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.
Jest to program, w którym wykorzystywane są nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w postaci teleopieki. MOPS w Ostródzie odpowiedzialny jest za rekrutację osób zamieszkujących na terenie Miasta Ostróda, którym rozdysponuje bransoletki życia, monitorujące aktualny stan zdrowia. W przypadku zagrożenia życia, wysyłają one sygnał do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, umożliwiający szybki kontakt z ratownikami oraz do opiekuna osoby starszej. Opaska wysyła także informację o lokalizacji Seniora.
Osoby zakwalifikowane do objęcia usługą teleopieki będą mogły korzystać z opasek do 31 grudnia 2023 roku.
Udział w Programie jest bezpłatny.
W ramach modułu II Programu, seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek lub innych urządzeń bezpieczeństwa” wyposażonych w następujące funkcje:
• Przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS
• Detektor upadku
• Czujnik zdjęcia opaski/urządzenia
• Lokalizator GPS
• Funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami
• Funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).
Przy rekrutacji w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę osoby:
• doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego;
• ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
• będące kombatantem i/lub ofiarą represji (zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 stycznia 1991r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego);
• prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe lub wspólne gospodarstwo domowe z inną osobą niesamodzielną lub z rodziną pod warunkiem, że wspólnie zamieszkujący dorośli członkowie rodziny to osoby pracujące.
Realizacja Programu będzie możliwa po otrzymaniu dofinansowania i podpisaniu umowy z Wojewodą. Ilość miejsc ograniczona!!!

Osoby chętne proszone są o wypełnienie załączonej deklaracji i złożenie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie ul. Olsztyńska 2 do dnia 19 stycznia 2023 r. do godz. 15.00 w pok. nr 2 (na parterze), tel. 89 646 22 01.

 

Link do formularza deklaracji uczestnictwa – na stronie www MOPS Ostróda: https://mops.ostroda.pl/…/uploads/2023/01/deklaracja.pdf
źródło: MOPS Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.