RADNY KRAJEWSKI WEZWANY DO REZYGNACJI Z MANDATU

Tego w historii ostródzkiego samorządu nie było. Na posiedzeniu ostatniej sesji Rady Miasta większość radnych podjęła stanowisko wzywające Michała Piotra Krajewskiego do rezygnacji z mandatu radnego.

Niecodzienna sesja

Sesja rady miasta z 24 maja 2016r. była szczególna. Po raz pierwszy bowiem urzędnicy sami zorganizowali transmisję wideo z obrad i to na żywo. Po raz pierwszy też w historii ostródzkiego samorządu Rada Miejska w Ostródzie, większością głosów, podjęła stanowisko wzywające radnego do natychmiastowej rezygnacji ze sprawowanej funkcji. Chodzi o Piotra Michała Krajewskiego, który w wyborach samorządowych w 2014r. pisemnie zadeklarował przekazywanie swoich miesięcznych diet choremu dziecku, przez cztery lata kadencji. Po zaprzysiężeniu na radnego młody radny nie wywiązał się z tego. Sprawę opisywały ogólnopolskie media a podczas wywiadu dla jednej ze stacji telewizyjnych, około roku temu, radny Krajewski zapowiedział zrzeczenie się z mandatu. Mijały miesiące a Piotr Michał Krajewski nie zrezygnował. W tej sytuacji aż 14 radnych przygotowało i podpisało się pod stanowiskiem „w sprawie wezwania do natychmiastowej rezygnacji z mandatu radnego Piotra Michała Krajewskiego”.

Radni nie chcą Krajewskiego

Dotarliśmy do tego dokumentu a Państwu prezentujemy jego skan (pod tekstem). Radni opisują w nim sprawę pisemnej deklaracji radnego Krajewskiego wobec pani Joanny Raczyńskiej, mamy chorego chłopca. Przypominają też o braku wpłat ze strony radnego. „Takie działanie jest niemoralne, nieetyczne i niegodne osoby pełniącej funkcję zaufania publicznego” można wyczytać w treści tekstu. Odnoszą się także do „donosów” pisanych i wysłanych przez radnego Krajewskiego na innych radnych: do „Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Grzegorza Schetyny Przewodniczącego PO RP”. Poruszane są także kwestie pisania na forach internetowych skandalicznych treści. Radnym wnioskodawcą był Dariusz Sągol. Przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Bera udzielił głosu radnemu Piotrowi Michałowi Krajewskiemu, który podszedł do mównicy. Zdaniem przewodniczącego Bery, radny Krajewski mówił nie na temat i zagroził odebraniem głosu: „panie radny przywołuję pana do porządku” – na co radny Krajewski odpowiedział słowami: „siebie pan przywoła”. Przewodniczący Bera po raz kolejny zwrócił uwagę młodemu radnemu, że mówi nie na temat ale w odpowiedzi usłyszał „mam prawo do obrony, człowieku”. Następnie Przewodniczący Bera formalnie odebrał głos radnemu, choć ten dalej stał przy mównicy i kontynuował swoją przemowę. Radny Krajewski powiedział: „Ja oczekiwałem od państwa, czegoś lepszego, jak wiemy przewodniczący Bera ma określone kontakty, na przykład określa kto ma siedzieć w pierwszej ławce w kościele, więc ja oczekiwałem jakiś rorat, drogi krzyżowej albo mszy za moje odwołanie”. Wobec braku technicznej możliwości wyłączenia mikrofonu – zarządzono przerwę. Radny Krajewski mówił więc do opuszczających salę radnych a po chwili do pustych miejsc. Na zakończenie swojego przemówienia do prawie pustej sali radny Krajewski powiedział „Ja to spuentuję, wszyscy widzą co się dzieje, słucham trochę rapu i tam znalazłem taki cytat odpowiedni dla waszej koalicji: mówią o prawdzie tak, że można gotować z ust na parze, w końcu gówno też oddaje ciepło wrażeń. A to jest ich stanowisko”.

Podany do Prokuratury

A w stanowisku Rady Miasta „w sprawie wezwania do natychmiastowej rezygnacji z mandatu radnego Piotra Michała Krajewskiego”, można także przeczytać o tym, że radni złożyli do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez radnego Piotra Michała Krajewskiego. Jednym z zawiadamiających jest Tadeusz Bera, Przewodniczący Rady Miasta. Na nasze pytanie o jakie przestępstwa chodzi, odpowiedział: „Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie, teraz odbywają się przesłuchania świadków”.

W tej sprawie wystąpmy do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie o potwierdzenie stawianych przez radnych zarzutów radnemu Piotrowi Michałowi Krajewskiemu, a także z zapytaniem do niego samego na jaką sumę dokonał wpłaty na rzecz chorego chłopca. Jak wynika ze złożonej przez Piotra Michała Krajewskiego pisemnej deklaracji od listopada 2014 roku do maja 2016 roku powinien wpłacić na rzecz chorego chłopca łącznie 27 000 zł (po 1500 zł miesięcznie). O tym ile wpłacił poinformujemy Państwa na naszych łamach.

Punkt 7 sesji Rady Miasta z dnia 24 maja 2016 r. „w sprawie wezwania do natychmiastowej rezygnacji z mandatu radnego Piotra Michała Krajewskiego”: 2 godzina 17 minuta nagrania:

https://www.youtube.com/watch?v=0URnZZZ_xVU

(red)

Oświadczenie Piotra Michała Krajewskiego

W sprawie wydarzeń na sesji oświadczenie następujące oświadczenie wydał główny zainteresowany. Czytamy:

Oświadczenie w sprawie przyjętego stanowiska na XXII sesji Rady Miejskiej:

Na XXII sesji Rady Miejskiej radni koalicji (PiS+PO+Dobro Wspólne+Niezależni Ostródzianie) przyjęli stanowisko wzywające mnie do zrzeczenia się mandatu radnego Rady Miejskiej. Oświadczam, iż nie zamierzam tego robić. Nerwowe działania koalicji są wynikiem podejmowanych przeze mnie działań.

Jeden z najbliższych współpracowników Pana Burmistrza został oskarżony przeze mnie o znieważenie za pomocą środków masowego komunikowania się – 216 § 2 Kodeksu Karnego oraz przez prokuraturę o stalking – 190a Kodeksu Karnego. Sprawy mają swój bieg sądowy.

Przed Urzędem Miejskim w Ostródzie toczy się postępowanie administracyjne, które może w dalszych działaniach prawnych doprowadzić do wygaszenia mandatu jednego z radnych, a także spowodować wiele reperkusji prawnych zarówno wobec danego radnego, jak i osób bezprawnie utrudniających wyjaśnienie danej sprawy.

W najbliższych tygodniach skierowany zostanie również do Sądu Rejonowego w Ostródzie akt oskarżenia wobec jednego z radnych koalicyjnych za zniesławienie mnie na antenie Radia Olsztyn. Skazanie tego Pana może skutkować wznowieniem wcześniej warunkowo umorzonego postępowania za zniesławienie Olgierda Dąbrowskiego oraz odwieszenie grzywny, na jaką został skazany ten Pan za zniesławienie Tadeusza Czyczela.

Oprócz tego, zająłem się kontrolą wielu umów i działań podejmowanych przez miasto Ostróda. I jako organ kontrolny wobec organu wykonawczego mam do tego prawo, a nawet mam takowy obowiązek.

W mojej ocenie, przyjęte stanowisko to próba przestraszenia mnie i odwrócenia uwagi od własnych, kompromitujących spraw – np. nagrania i ujawnienia rozmowy Prezydium Rady podczas sesji budżetowej. Nie zamierzam uginać się pod naporem wydumanych i zniesławiających mnie zarzutów koalicji rządzącej miastem. Co więcej, będę jeszcze ciężej pracował nad wyjaśnieniem wspomnianych spraw.

Tyle Piotr Michał Krajewski.

3 komentarze

to samo nagranie, wystąpienie dr Cezarego Wawarzyńskiego. Warto posłuchać ludzi, którzy mają coś mądrego do powiedzenia

Do lubię wiedzieć. Krajewski przestań się wybielać na różnych forach. Kończysz swoją polityczną karierę. Obiecuję ci że już nigdy nie zajmiesz takiego stanowiska. PAMIĘTAMY I NIE ZAPOMNIMY

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.