ROŚNIE LICZBA REZERWACJI W HOTELACH W POLSCE. POLACY JUŻ PLANUJĄ WAKACJE

Odmrożenie noclegów przyniosło szereg korzyści dla polskiej branży turystycznej. Polacy są zainteresowani wakacyjnymi wyjazdami, co potwierdza nie tylko wzrost zapytań o noclegi w lecie, ale również liczba rezerwacji dokonywanych poprzez portal Nocowanie.pl.

Wzrost zainteresowania noclegami w Polsce dał się zauważyć już pod koniec kwietnia, po zakończeniu konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, na której ogłoszona została data wznowienia przez obiekty działalności noclegowej. Liczba zapytań o wakacyjne noclegi w Polsce od razu zaczęła rosnąć, jednak boom rozpoczął się 4 maja. W tym czasie obiekty noclegowe zaczęły przyjmować pierwszych gości.

Kiedy polscy turyści zobaczyli, że wznowione zostały usługi noclegowe, zaczęli masowo wysyłać zapytania o noclegi. Portal Nocowanie.pl odnotował ogromny przyrost użytkowników, wynoszący 184%! Tendencja ta utrzymuje się do tej chwili.

 

Polacy rezerwują noclegi na wakacje

Najnowsze statystyki pokazują, że liczba wysłanych zapytań przekłada się na rezerwacje, które dokonywane są za pośrednictwem portalu. W ciągu ostatniego tygodnia ich liczba wzrosła aż o 68%, przedpłaty online cieszą się również większą popularnością niż rok temu o podobnej porze.

Rezerwowanie noclegów przez internet zdobywa dużą popularność wśród turystów. Także właściciele obiektów noclegowych coraz chętniej korzystają z przedpłat online. Jest to bowiem niezwykle wygodny sposób, dzięki któremu od razu po potwierdzeniu dostępności terminu można dokonać płatności kartą lub szybkim przelewem.

 

Zarówno dla kwaterodawcy, jak też osoby poszukującej noclegu na wakacje, to wyraźne potwierdzenie rezerwacji terminu. Osoby, które przekonały się do tej formy szybciej zdobywają obłożenie, więc dostępność wolnych noclegów na wakacje jest coraz mniejsza. Dlatego turyści, którzy nadal wstrzymują się z decyzją, powinni szybko podejmować kroki ku temu, by zdobyć miejsce w upatrzonej lokalizacji. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

 

Noclegi na wakacje. Gdzie szukają ich Polacy?

Epidemia koronawirusa zweryfikowała ulubione wakacyjne kierunki Polaków. Najchętniej wybierane są noclegi w ustronnym miejscu i kameralne obiekty, w których można korzystać z prywatności. Jak świeże bułeczki rozchodzą się domki letniskowe i apartamenty, gdzie nocujemy tylko z najbliższymi osobami. Poza tym dobrze sprzedają się miejsca w małych pensjonatach, kwaterach i pokojach oraz gospodarstwach agroturystycznych.

Jednak tak naprawdę liczy się sposób, w jaki właściciele obiektów noclegowych dbają o procedury bezpieczeństwa, chroniące gości przed COVID-19. Jeżeli informacja o podjętych działaniach jest jasno podana, wtedy ludzie chętniej rezerwują takie noclegi, nawet gdy oferowane są one w większych hotelach.

Oprócz tego widzimy również wzrost zainteresowania kierunkami, które do tej pory były mniej oblegane. To przede wszystkim mniejsze miejscowości nadmorskie oraz takie regiony jak Kaszuby, polskie pojezierza czy Bieszczady. Zlokalizowane tam obiekty noclegowe zapewniają swoim gościom poczucie prywatności oraz spokojne otoczenie. Właśnie na tym zależy w tej chwili turystom. – dodaje Miciuła.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.