RUDNO: RADOŚĆ DZIECI DZIĘKI GWIAZDKOWEJ NIESPODZIANCE

Gwiazdkowa niespodzianka zawitała do Rudna. Wszystko dzięki pastorowi z parafii ewangelicko-metodystycznej z Kraplewa Wojciechowi Fidurskiemu i jego małżonce Irenie, którzy wystąpili z inicjatywą obdarowania dzieci z tego małego sołectwa.

Pomysł zorganizowania Gwiazdkowej Niespodzianki właśnie w Rudnie padł po nabożeństwie ekumenicznym na mazurskim cmentarzu w tej miejscowości, podczas którego odsłonięto tablicę pamiątkową. Całość zorganizowana została przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Wsi Rudno i Jankowiec, pomogła także rada sołecka. Nad wszystkim czuwał sołtys i przewodniczący stowarzyszenia Szymon Woźniak.

W przygotowania do wspólnie spędzonego wieczoru włączyły się mamy wszystkich dzieci, które upiekły ciasta oraz pomogły przygotować stoły. Dzieci przygotowały dekorację sali.

dscn9808_wmPodczas spotkania w świetlicy śpiewano kolędy i pastorałki. Gdy dzieci uczestniczyły  w wielu zabawach, dorośli mogli posilić się pysznymi ciastami i napić się kawy lub herbaty. Choć docelowo spotkanie przeznaczone było dla dzieci, doskonale bawiły się całe rodziny.

Kulminacją popołudnia i chwilą, na która najmłodsi czekali było wręczenie prezentów. Każde dziecko z sołectwa otrzymało swoją paczkę, a podczas rozpakowywania radości było co niemiara.

Na zakończenie w specjalnie przygotowanej ramce robiono sobie wspólne zdjęcia.

Paczki w ramach Gwiazdkowej Niespodzianki są przygotowywane i wysyłane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii,Szwajcarii i Nowej Zelandii. Każda z paczek jest indywidualna, inna od pozostałych, przygotowana przez dziecko, osobę dorosłą lub całą rodzinę. Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki (Operation Christmas Child-OCC) zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom z zaniedbanych sierocińców w Rumunii. Od 1993 roku OCC wysłało ponad 100 milionów paczek do dzieci w 148 krajach. Gwiazdkowa Niespodzianka jest częścią światowego projektu Samaritan’s Purse.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.