RUSZYŁ PROCES SĄDOWY PO TRAGEDII W KTÓREJ ZGINĘŁY 3 NASTOLATKI Z DĄBRÓWNA

Rok temu w wypadku samochodowym życie straciły 3 nastolatki z Dąbrówna. W czwartek odbyła się rozprawa sądowa Michała P. który kierował autem.

Wydarzenie miało miejsce 22 grudnia 2016 roku kiedy kilkanaście minut po godz. 7 rano Michał P. jechał do szkoły w Działdowie wraz z trójką swoich koleżanek. Następnie na wysokości wsi Brzeźno Mazurskie auto wpadło w poślizg po czym uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęła 18-letnia Ola, dwie jej koleżanki trafiły w bardzo ciężkim stanie do szpitali w Działdowie i Olsztynie. Niestety obie zmarły tego samego dnia wieczorem.

Sam Michał P. w szpitalu przebywał kilka tygodni. Stając przed sądem szybko przyznał się do stawianych mu zarzutów, po czym złożył wyjaśnienia. Wśród nich padały takie jak brak doświadczenia za kierownicą. Kierujący stwierdził również, że jechał z prędkością poniżej maksymalnej (90km/h) w miejscu wypadku. Zeznał że jechał 60km/h. Sprawca wypadku wyraził skruchę i przeprosił rodziców. Wtedy na sali zrobiło się emocjonalnie. Rodzice zasygnalizowali, że trochę za późno na przeprosiny, tym bardziej, że miał na to niemal rok.

Michał P. usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. za to grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.