SENATOR ORZECHOWSKA: NAUCZANIE NA WSCHODZIE JEST INNE. PRZYJEZDNY LEKARZ POWINIEN ZDAĆ EGZAMIN

Senator Bogusława Orzechowska w rozmowie w Radiu Olsztyn poruszyła kilka ważnych kwestii. Między innymi mówiono o zatrudnianiu lekarzy ze wschodu. 

W Polsce brakuje lekarzy, nie od dziś wiadomo. Dlatego poruszono kwestię zatrudniania specjalistów z Ukrainy, rozważa to wiele szpitali w kraju. Polscy lekarze, który skończyli studia na Ukrainie wysłali do ministra zdrowia list, w którym wyrażają chęć pracy w kraju.

Senator uważa, że nie można zatrudniać tych lekarzy ”z marszu” – To nie byłby dobry pomysł. Systemy nauczania w różnych Państwach znacznie się od siebie różnią. Jeżeli mieliby pracować w naszej służbie zdrowia, powinni zdać egzamin. Lekarz ma ogromną odpowiedzialność za zdrowie pacjenta. – powiedziała senator Orzechowska w Radiu Olsztyn.

Posłuchaj całej rozmowy w Radiu Olsztyn.

 

 

2 komentarze

wybory zbliżają się wielkimi krokami pani senator jak była tylko zwykłym lekarzem a nie senatorem to miała w d…e szpital w Ostródzie

Dlaczego odrazu negatywna opinia. Skąd to wiesz ? Ja mam inne zdanie… Jest teraz kimś ważnym i w końcu chce dobra dla wszystkich … Wcześniej może jako lekarz ” nie miała takiej możliwości by walczyć o dobro szpitala czy szpitali ” .. P dr. Jest b.dobrym lekarzem nigdy nie zawidła w swojej diagnozie. Pozdrawiamy z córeczką P.Senstor 🙂

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.