SIATKA LETNICH POŁĄCZEŃ Z SZYMAN

Od 27 marca 2022 roku obowiązuje nowy rozkład lotów Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Wiosenno/letnia siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury stwarza możliwości zaplanowania weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Polsce i za granicą.

W przypadku lotów krajowych – do Krakowa, Wrocławia czy Rzeszowa, sam lot trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, co stanowi alternatywę do wielogodzinnej i uciążliwej podróży innymi środkami transportu.

Wiosenno-letnia siatka połączeń warmińsko-mazurskiego lotniska obejmie całoroczne, dobrze znane pasażerom kierunki, jak również powracające i nowe destynacje:
Kraków – Polskie Lotnie Lotnicze LOT oferują loty na tej całorocznej trasie 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 89 zł/os. W sezonie letnim loty na tej trasie uruchomi również linia lotnicza Ryanair, oferując od 1 maja 2022 roku dwa rejsy tygodniowo – w środy i niedziele. Irlandzki przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów w cenie od 39 zł/os.
– Wrocław – sezonowe połączenie linii lotniczej Ryanair będzie ponownie dostępne od 28 marca 2022 roku –  2 razy tygodniowo: w poniedziałki i piątki. Loty w cenie od 39 zł/os. są już w sprzedaży.
Rzeszów – nowość w ofercie lotów narodowego przewoźnika z Szyman, wystartuje 18 czerwca 2022 roku. Loty będą odbywały się w soboty i poniedziałki, a ich ceny rozpoczynają się od 79 zł/os.
Dortmund – wiosną i latem Wizz Air planuje loty do niemieckiego Zagłębia Ruhry 2 razy tygodniowo: w poniedziałki i piątki. Bilety zaczynają się od 59 zł/os.
Londyn Stansted – podobnie jak w sezonie zimowym, Ryanair zabierze pasażerów do stolicy Wielkiej Brytanii w poniedziałki i piątki już za 39 zł/os.
Londyn Luton – letni rozkład Wizz Air zakłada loty na tej trasie 2 razy tygodniowo – w środy i niedziele. Bilety w cenie od 59 zł/os. są już w sprzedaży.

Pełen rozkład lotów, wraz z możliwością zakupu biletów, dostępny jest na stronie internetowej lotniska www.mazuryairport.pl 

Lot samolotem uznawany jest w dalszym ciągu za jedną z najbezpieczniejszych opcji podróżowania, również w czasie pandemii. W celu zapewnienia pasażerom komfortowej ale przede wszystkim bezpiecznej podróży, zarówno przewoźnicy, jak również porty lotnicze dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, minimalizującym ryzyko transmisji koronawirusa.

Pracownicy lotnisk oraz załoga samolotu są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego proszona jest o noszenie maseczki i stosowanie zasady dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Aktualnie, linie lotnicze nie wymagają od pasażerów podróżujących na trasach krajowych, dokumentów potwierdzających szczepienie lub negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa – aby wejść na pokład samolotu wystarczy karta pokładowa, dowód tożsamości oraz maseczka.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach – to międzynarodowe lotnisko położone w sercu Warmii i Mazur, 58 km od Olsztyna i 10 km od Szczytna. Od 2016 roku wpływa na zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego, zwiększenie ruchu turystycznego i mobilności mieszkańców Warmii i Mazur, jak również potencjału inwestycyjnego regionu. Lotnisko Olsztyn-Mazury świadczy kompleksową obsługę ruchu pasażerskiego, a także General Aviation, w tym lotów biznesowych, szkoleniowych oraz medycznych ratujących ludzkie zdrowie i życie. Pasażerowie korzystający z lotniska w Szymanach mogą dojechać na nie własnym autem, pozostawiając je na jednym z dwóch monitorowanych parkingów przy terminalu pasażerskim, bądź skorzystać z opcji dojazdu pociągiem lub autobuse

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.