SIEĆ ŻABKA WPROWADZA EKOMATY NA PUSTE BUTELKI I PUSZKI PO NAPOJACH – W ZAMIAN OTRZYMASZ ŻAPPSY

SIEĆ ŻABKA WPROWADZA EKOMATY NA PUSTE BUTELKI I PUSZKI PO NAPOJACH - W ZAMIAN OTRZYMASZ ŻAPPSY

Projekt „EKOmaty” ma charakter pilotażowy.

Do EKOmatów zwracać można butelki oraz puszki po napojach (nie tylko z asortymentu sklepów sieci Żabka) o pojemności do 2.5l. Opakowanie musi posiadać czytelny kod kreskowy, gdyż na tej podstawie opakowanie jest rozpoznawane przez EKOmat.

EKOmaty, czyli automaty do zbiórki opakowań po napojach z plastiku i metalu, testowane są obecnie przy 15 sklepach Żabka w Poznaniu i Warszawie. Docelowo planujemy postawienie 25 urządzeń w tych miastach. Na chwilę obecną nie są rozpatrywane inne lokalizacje. Z uwagi na to, że projekt jest w fazie pilotażowej, kolejne decyzje w tej sprawie będą uzależnione m.in. od jego wyników – informuje nas rzecznik prasowy sieci Żabka.

Zwracając butelki i puszki przyczyniamy się do oszczędzania zasobów naturalnych i energii potrzebnej do wytworzenia opakowań. Wytworzenie jednej butelki PET z recyklingu generuje ponad 30 proc. mniej CO2 niż produkcja butelki z plastiku pierwotnego.  Takie świadome podejście do tematu segregacji sprawia, że system małych kroków nabiera wielkiego znaczenia. Dodatkowo za każdą przyniesioną butelkę oraz puszkę dostaniemy wynagrodzeni 10 żappsami w aplikacji żappka.

EKOmaty to innowacyjne rozwiązanie, które w obszarze ekologii wdrażamy razem z firmą Żywiec Zdrój. Połączyliśmy siły z naszym partnerem, by jeszcze skuteczniej promować recykling jako jeden ze sposobów na ograniczenie produkcji pierwotnego plastiku. Zachęcamy naszych klientów do oddawania pustych butelek i puszek oraz wspólnego odkrywania, jak wielkie znaczenie mają małe kroki podejmowane przez nas na co dzień. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy, by dzięki akcji klienci wyrobili w sobie nawyk oddawania plastikowych opakowań po napojach, tak jak oddaje się butelki szklane. Jako że projekt jest pionierski, nie chcemy robić żadnych szacunków. Jesteśmy przygotowani na zwiększenie częstotliwości transportu oraz dostarczenie maszyn do belowania butelek, gdyby akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów. Akcja jest w fazie pilotażowej, dlatego obecnie za wcześnie na wnioski, natomiast obserwujemy rosnące zainteresowanie klientów możliwościami wspierającymi środowisko, jakie daje nasza firma – informuje sieć Żabka.

1 comments

Będąc w Turku ( Finlandia ) oraz w Wilnie ( Litwa/) mogłem skorzystać z automatów przyjmujących puszki po piwie, gdyby u nas to powstało to byłoby bardzo dobrze, puste opakowania nie nie leżałyby wokół nas a i ten co wrzuca do automatu otrzymuje paragon pozwalający odliczyć kwotę podczas zakupów. Wszyscy są zadowoleni.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.