SŁONECZNIK: POMOC DLA POGORZELCÓW. RODZINA STRACIŁA WSZYSTKO

Wczoraj (24.03.2020) informowaliśmy Państwa, iż doszło do pożaru domu wielorodzinnego w miejscowości Słonecznik (gm. Morąg). Rodziny straciły dorobek całego życia.

Na oficjalnym FB Sołtysa Słonecznika Adama Kowalewskiego, możemy przeczytać apel:

Ciężko jest prosić o pomoc, w tak trudnej dla nas sytuacji, Przygotowujemy się do urządzenia zbiórki pieniążków na pomoc finansową dla rodzin które ucierpiały w pożarze, który wybuchł około godziny 5 dnia 24 marca 2020. 15 osób w tym 8 dzieci straciło dach nad głową. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji ludzi którzy jechali rano do pracy udało się uratować rodziny śpiące w mieszkaniach. BUDYNEK OBECNIE NIE NADAJE SIĘ DO ZAMIESZKANIA !!! Zbiórkę chcemy zorganizować w sposób legalny i zgodnie z przepisami prawa. Została rozpoczęta procedura utworzenia zbiórki. W związku z wprowadzonym zakazem przemieszczania się jesteśmy świadomi że będzie to trudne zadanie ale z pomocą i ze zrozumieniem jesteśmy przekonani że uda nam się pomóc tym rodzinom w odbudowie budynku mieszkalnego.
Rada sołecka – Sołectwo Słonecznik

Możliwa jest pomoc rzeczowa dzięki Pani Aleksandrze, która zbiera informację o rzeczach, które są najpotrzebniejsze dla poszkodowanych. Na chwilę obecną udało się ustalić, iż potrzebna jest odzież dla chłopca (lat 5), dziewczynki (lat 8 i 9) a także odzież dla rodziców. Przyda się wszystko. Od środków czystości, po meble i sprzęty kuchenne. Pani Aleksandra, bardzo zaangażowała się w wsparcie dla rodzin poszkodowanych. Podaje swój numer telefonu (785319137) dla wszystkich osób, chcących pomóc. Sytuacja jest na bieżąco śledzona a potrzeby aktualizowane. Jeśli chcesz pomóc, zadzwoń. Pani Aleksandra podpowie, co akurat jest potrzebne.

Będziemy śledzić całą akcję i informować o aktualnych potrzebach rodzin.

Aktualizacja: Już prowadzona jest zbiórka. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu na prośbę sołtysa Słonecznika, pana Adama Kowalewskiego, udostępnia konto bankowe, na które wszystkie osoby, które pragną wspomóc  poszkodowane osoby, mogą wpłacić środki pieniężne:

numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001

WAŻNE: z dopiskiem “Dla pogorzelców ze Słonecznika”

red.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.