SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W czwartkowe popołudnie (08.06.2017) z inicjatywy grup wychowawczych w składzie Joanna Kiedrowska, Beata Kosieradzka, Katarzyna Pawlukiewicz oraz Jarosław Wienc, podopieczni – członkowie grupy artystycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymanowie w ramach wyróżnienia za udział w przedstawieniu  „Cztery pory roku” na zakończenie roku szkolnego,a co za tym idzie również zakończenie przed wakacjami współpracy z harcerzami hufca Morąg wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z zuchami i harcerzami tegoż hufca.

W ramach spotkania odbyły się gry i zabawy terenowe dla wszystkich przybyłych opracowane przez druha drużynowego Dominika Jeffrey’a Rimaszauskasa ;

1. Księga dżungli – zadaniem patrolu było przejście przez pajęczą sieć utkaną z nici bez jej dotykania.

2. Koziołek Matołek – tor przeszkód – skoki slalomem na skakance ,przejście przez szarfę, rzut piłeczkami do celu.

3. Pinokio – zadaniem patrolu z przyznanych im materiałów było zrobić jakąś zabawkę.

4. Mała Syrenka – samemu zbudować przedmiot do robienia baniek i zrobić kilka baniek mydlanych.

5. Akademia pana Kleksa – patrol miał za zadanie rzucając balony wypełnione farbami  wykonać na płótnie jakiś fajny obraz.

Po zabawie, przy wspólnym ognisku odbyło się uroczyste złożenie obietnicy zuchowej zuchów z Próbnej Morąskiej Gromady Zuchowej Dzielne Minionki oraz 7 Morąskiej Gromady Zuchowej Sprytne Smerfy.

Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek dostarczonych przez SOSW oraz śpiewaniem harcerskich piosenek. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Przemysław Kubiak

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.