ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W SALI KLASZTORNEJ W MIŁAKOWIE

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. Od tego czasu każdego roku […] 11 lutego w ten szczególny dzień sprawuje się uroczystą Mszę św. w intencji chorych. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca, jak rodziny czy wolontariusze, towarzyszą chorym, cierpiącym i starszym.

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10, 8). […]

W tym roku już po raz trzeci chorzy z parafii w Miłakowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni po Eucharystii przez franciszkanów na poczęstunek do sali klasztornej. Od dwóch lat w ten wyjątkowy dzień na spotkanie z chorymi przybywają szczególni goście – artyści. W ubiegłym roku goszczono światowej sławy iluzjonistę Oriano, a w tym roku spotkanie ubogaciła swoim śpiewem i grą na organach Honorata Siergun – dyrygent chóru „Oremus”, a zarazem organistka we franciszkańsko-parafialnym kościele w Miłakowie. Artystka zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewu znanych i lubianych biesiadnych piosenek. Wszyscy rozśpiewali się, niektórzy nawet poderwali się do tańca. Wiele było radości na twarzach osób chorych i ich opiekunów.

Był to szczególny czas, w którym wszyscy mogli choć na chwilę zapomnieć o troskach i cieszyć się ze wspólnego spotkania. Na zakończenie biesiady o. Arkadiusz Czaja – przełożony klasztoru podziękował wszystkim za troskę nad osobami chorymi i starszymi, a także za przybycie na Mszę św. oraz na spotkanie. Podziękowania popłynęły także do parafian za pomoc w organizacji dnia chorego, a pani Siergun za wspaniale poprowadzoną zabawę.

źródło: Posłaniec Warmiński

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.