SZKOLENIE RATOWNICZE W AQUA OSTRÓDA

Od poniedziałku  na ostródzkim basenie Aqua Ostróda ruszyło szkolenie ratownicze ukierunkowane na przygotowanie kandydatów do przystąpienia do kursu na stopień ratownika MSWiA.

Ukończenie 2 miesięcznych warsztatów z wynikiem pozytywnym i zaliczenie pod okiem instruktora (zawodowego ratownika wodnego) wszystkich elementów szkolenia umożliwi uczestnikom nabycie wystarczających umiejętności ratowniczych niezbędnych do zapewnienia w przyszłości bezpieczeństwa innym osobom korzystających z kąpieli.
W wyniku wstępnego egzaminu pływackiego, przeprowadzonego w obiekcie Aqua Ostróda, do podstawowego szkolenia ratowniczego zakwalifikowało się 18 uczestników (w tym 16 policjantów z ostródzkiej jednostki), którzy przez okres dwóch miesięcy będą uczyć się ratownictwa wodnego. Kolejny etap warsztatów odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na otwartych akwenach oraz w różnych warunkach pogodowych. Zgodnie z harmonogramem kandydaci w czasie szkolenia, ale jeszcze przed przystąpieniem do kursu na stopień ratownika MSWiA, przejdą kurs KPP, tzn. z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.
Już w maju uczestnicy szkolenia zdobędą w ramach kursu dodatkowego patent sternika motorowodnego, niezbędny do uzyskania w przyszłości pełnej kwalifikacji zawodowej ratownika wodnego.
Kurs główny zakończony komisyjnym egzaminem na stopień ratownika MSWiA, będący jednocześnie zwieńczeniem szkolenia oraz szansą na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji odbędzie się w jednostce WOPR uprawnionej do egzaminowania.
Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie, kursy dodatkowe oraz główny z egzaminem komisyjnym w pierwszym terminie, mają możliwość podjęcia pracy w charakterze ratownika wodnego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.