SZKOŁY GMINY OSTRÓDA W AKCJI “ŁAŃCUCH DOBRA”

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka już po raz trzeci zaangażowała się w akcję charytatywną Stowarzyszenia PRO SALUTE z Białegostoku, które wspiera dzieci z dystrofią mięśniową – Akcję „Łańcuch Dobra”.

Dzięki aktywnemu wsparciu i pomocy ze strony p. Ewy Malinowskiej, Kierownika Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Ostródzie, udało się pozyskać do współpracy wszystkie placówki oświatowe w gminie Ostróda. Razem łańcuchy kleiły przedszkolaki i uczniowie z:
– Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach,
– Szkoły Podstawowej w Szyldaku,
– Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku,
– Szkoły Podstawowej w Zwierzewie,
– Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu,
– Zespołu Szkól im. Mikołaja Kopernika w Samborowie,
– Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie,
– Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie,
– Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie.
Tegoroczna akcja jest powiązana z próbą pobicia rekordu długości łańcucha, rok 2019 = 115km 497m 7 cm. Długość to jednak tylko symbol, akcja zaś ma pokazać chorym dzieciom, że nie są w chorobie.
Dziś, 26 listopada 2021 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się Gminna Gala, na której  gościli przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w akcję.
Uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Ostróda dołożyli swoje „ łańcuchowe oczka” do „Łańcucha Dobra”. Właśnie trwa mierzenie długości wspólnego „Łańcucha Dobra” Gminy Ostróda.
źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.