TARCZA ANTYKRYZYSOWA JEST JAK ŚMIECH PRZEZ ŁZY

Polski Rząd ma niełatwe zadanie. Oprócz walki z pandemią wirusa, musi zadbać także o swoich obywateli w innych aspektach. Szkoda tylko przez te 5 lat rządzenia tak bardzo zaniedbywał przedsiębiorców.

Nikt nie ma złudzeń, że gospodarka wszystkich krajów świata ucierpi najbardziej. Państwa pomagają przedsiębiorcom jak mogą. Czy w Polsce Rząd stanął na wysokości zadania? Czy małe i mikro przedsiębiorstwa mogą czuć się bezpiecznie? Z relacji pana Mariusza posiadającego firmę jednoosobową wynika, że kiepsko to wygląda.

Mamy pierwszą opinię ”na gorąco” od ostródzkich przedsiębiorców dotyczącą Tarczy Antykryzysowej.

Jak mówi nam właściciel sklepu meblowego w Ostródzie – Prowadzę jednoosobową firmę i jako, że obroty od czasu wybuchu pandemii spadły mi niemal do zera, szybko zainteresowałem się ”Tarczą Antykryzysową” – powiedział nam pan Mariusz Przybecki.

Po tym co powiedziała mu księgowa, złapał się za głowę. Rząd w swej pomocy stawia nas przed wyborem –  albo jednorazowo otrzymam około 2000zł (przy czym płace 1400zł ZUS-u), albo zostanę zwolniony z opłacania składek przez 3 miesiące. Jeśli przyjmę te pierwszą opcję to zostanie mi 600 zł z rządowej pomocy. Do tego księgowa powiedziała, że sama jest bardzo zdenerwowana, ponieważ przy tej Tarczy Antykryzysowej panuje totalny chaos, mówiła że jej funkcjonowanie opisane jest na 170 stronach A4. Do tego, jeśli twój obrót przekroczy 17 000zł w poprzedzającym miesiącu, to Ci ta pomoc nie przysługuje. Ręce opadają – dodał pan Mariusz. 

Nie sposób się nie zdenerwować na tę sytuację. Przez 5 lat Rząd rozdawał w formie programów socjalnych pieniądze dosłownie każdemu, niezależnie od tego ile ten wypracował. Przy okazji gnębił przedsiębiorców i pracowników bardzo wysokimi podatkami skutecznie ograniczając rozwój ich firm jak i ich rzeczywiste dochody (wystarczy spojrzeć ile kosztuje utrzymanie pracownika). Przez taką politykę wielu przedsiębiorców nie było w stanie zgromadzić kapitału właśnie na gorsze czasy. Teraz rządzący obrażają nas wszystkich fasadą ”Tarczy Antykryzysowej”. Najprawdopodobniej na nic lepszego nie ma już pieniędzy.

Poniżej możecie zobaczyć grafiki jakie podesłał nam ZUS. Grafika nie mówi nic o żadnych limitach. Wygodne trzeba przyznać.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.