To XIII edycja w Olsztynie – Festiwal Smaków Food Trucków aż przez 4 dni na górce przy plaży numer 2!

Takiej edycji jeszcze nie było. W długi majowy weekend w Olsztynie pojawią się mobilne restauracje serwujące pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, makarony z woka, a może gruzińskie chinkali? Będzie w czym wybierać i to od 30.04 do 3.05!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach już od 2016 roku przyciągają mieszkańców Olsztyna i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez cztery dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni azjatyckiej, meksykańskiej, gruzińskiej, ukraińskiej, hiszpańskiej, brytyjskiej węgierskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia:
facebook.com/events/1520139295038079

Podstawowe informacje:
– XIII edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Olsztynie
– 30.04.2022-3.05.2022
– sobota, niedziela, poniedziałek 12:00-21:00, wtorek 12:00-20:00
– WSTĘP WOLNY!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.