URZĄD MIASTA I STRAŻ MIEJSKA WYPOSAŻONE W DWA DEFIBLYRATORY

 Na wyposażeniu Urzędu Miejskiego w Ostródzie są dwa defibrylatory AED.

Są to urządzenia medyczne, których zadaniem jest wyciszenie migotania komór serca i dzięki temu, usystematyzowanie jego rytmu. Wraz z rozwojem świadomości, jak bardzo ważna jest defibrylacja w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, skonstruowano tak zwany defibrylator AED.
Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych (GOPR, WOPR) czy też straży miejskiej i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy.
W Urzędzie Miejskim w Ostródzie jeden z defibrylatorów dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta (parter budynku, vis-a-vis wejścia głównego), natomiast drugie z urządzeń jest na wyposażeniu Straży Miejskiej w Ostródzie.
Przy okazji zakupu urządzeń przeprowadzono również fachowe szkolenie z ich obsługi dla kilkunastu pracowników ostródzkiego ratusza.
źródło: UM Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.