W CZWARTEK ZAKOŃCZYŁA SIĘ V KADENCJA SEJMIKU WOJEWÓDZKA

16 listopada 2018 roku zakończyła się V kadencja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Ustawy o samorządzie gminy, samorządzie powiatu i samorządzie województwa przewidują, że nowe rady powinny się ukonstytuować w ciągu siedmiu dni od zakończenia kadencji.

Pierwsza sesja VI kadencji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (2018-2023) odbędzie się 23 listopada 2018 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego V kadencji (2014-2018):
Jan Bobek – przewodniczący sejmiku od 21.06.2017 r.
Eugeniusz Koch – wiceprzewodniczący sejmiku
Patryk Kozłowski – wiceprzewodniczący sejmiku
Julian Osiecki – wiceprzewodniczący sejmiku
Edward Adamczyk
Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa.
Stanisław Bułajewski
Irena Burczyk
Józef Dziki
Bernadeta Hordejuk
Sylwia Jaskulska- członek zarządu województwa
Sławomir Jezierski
Ryszard Kawczyński
Małgorzata Kozioł
Teresa Krajewska
Jadwiga Król
Marcin Kulasek
Grażyna Zyta Licznerska
Teresa Nowakowska
Wioletta Paczkowska
Zbigniew Pietrzak
Marcin Piwowarczyk
Tadeusz Politewicz
Jan Rogowski
Wioletta Śląska-Zyśk – wicemarszałek województwa
Paweł Szliwiński
Marek Szter
Jolanta Szulc
Bożenna Ulewicz
Krzysztof Żochowski

Radnymi sejmiku V kadencji byli również:
Artur Chojecki (1.12.2014–8.12.2015)
Wojciech Kossakowski (1.12.2014–25.11.2015)
Adam Ołdakowski (1.12.2014–25.11.2015)
Urszula Pasławska (1.12.2014–19.01.2015)
Jacek Protas (1.12.2014–25.11.2015)
Sławomir Sadowski (1.12.2014–16.12.2015)
Jarosław Słoma (1.12.2014–2.02.2015)
Anna Wasilewska (1.12.2014–25.11.2015)
Piotr Żuchowski (1.12.2014-5.06.2017)

Radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego VI kadencji (2018-2023):
Edward Adamczyk – PSL
Jolanta Andruszkiewicz – PiS
Teresa Astramowicz-Leyk – KO
Jan Bobek – PSL
Gustaw Marek Brzezin – PSL
Marek Chyl – KO
Paweł Czemiel – PiS
Robert Gontarz – PiS
Stanisław Gorczyca – KO
Zbigniew Homza – KO
Bernadeta Hordejuk – KO
Sylwia Jaskulska – PSL
Marcin Kazimierczuk – PiS
Grzegorz Kierozalski – PiS
Grażyna Kluge – KO
Patryk Kozłowski – PiS
Marcin Kuchciński – KO
Julian Osiecki – KO
Jacek Pawlik – PiS
Jolanta Piotrowska – KO
Marcin Piwowarczyk – PSL
Tadeusz Politewicz – KO
Grzegorz Prokop – PiS
Dariusz Rudnik – PiS
Jarosław Słoma – KO
Miron Sycz – KO
Jolanta Szulc – PSL
Wioletta Śląska-Zyśk – PSL
Bożenna Ulewicz – PiS
Henryk Żuchowski – PiS

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.