W DĄBROWNIE BĘDĄ PIENIĄDZE NA M.IN WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE I WYJAZDY DO AUSCHWITZ

DĄBRÓWNO OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIE NA WYPOSAŻENIE

Niezmiernie nam miło poinformować, że złożony w styczniu 2018 r. wniosek do programu „Kultura Dostępna” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Dla młodszego, dla starszego… dla każdego coś fajnego” uzyskał dofinansowanie w kwocie 44000,00 zł.

Dzięki pozyskanemu wsparciu dom kultury realizował będzie szereg warsztatów dla różnych grup wiekowych oraz wyjazdów do miejsc kultury i pamięci narodowej.

Tak jak brzmi tytuł projektu, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci odbywać się będą:
– warsztaty ceramiczne
– warsztaty archeologiczne, których celem będzie przybliżenie dzieciom świata archeologii, a także radości odkrywania, dokumentowania oraz zabezpieczania śladów cywilizacji sprzed tysięcy lat. Zaprezentowanie codziennej pracy archeologów pozwoli potwierdzić lub obalić mity dotyczące tego niezwykłego zawodu. „Mali Archeolodzy” zdobędą podstawowe informacje na temat archeologii i poznają związane z nią ważne terminy. Dzieciaki dowiedzą się czym są wykopaliska, co to jest stanowisko, czym jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić.
Dorośli, dzieci, młodzież, seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach rękodzielniczych, które odbywać się będą w Dąbrównie, Saminie i Elgnowie.

Zorganizowane zostaną wyjazdy kulturowe do:
– PAŃSTWOWEGO MUZEUM Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (2 dni)
– MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU
– TEATRU im. D. Baduszewskiej w Gdyni
– WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ FILHARMONII im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

Projekt rozpoczniemy dwudniowym wyjazdem do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Rekrutacja na poszczególne działania projektowe prowadzona będzie w I połowie sierpnia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.