WARTO POMAGAĆ LOKALNIE

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Mam Talent w Wałdowie, co roku w okresie okołoświątecznym i nie tylko, bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

Pomimo krótkiej działalności przedszkola, brało ono udział w licznych zbiórkach i współpracowało z różnymi fundacjami, np. Fundacją Przyszłość Dzieciom, Szlachetną Paczką, WOŚP.

W tym roku, zarząd przedszkola postanowił wspomóc jednostki lokalne. Nie trzeba szukać daleko, aby  znaleźć ludzi potrzebujących pomocy. Jednym z takich miejsc jest Szpital Miejski w Ostródzie. Pani Izabela Rybicka- oddziałowa na Oddziale Pediatrycznym szpitala: Potrzeb jest wiele, przede wszystkim brakuje wyposażenia, które sprawiłoby, by dzieci czuły się tu jak w domu. Zaczęliśmy więc wymieniać pościele z białych szpitalnych na kolorowe, zakupiliśmy kolorowe lampki do sal. Największą potrzebą było jednak wyremontowanie sali do zabaw na oddziale, więc chętnie skorzystaliśmy z pomocy przedszkola.

Sala ta nie była remontowana od 20 lat. Przedszkole przed świętami przeprowadziło więc aukcję charytatywną na rzecz szpitala a do akcji włączyli się rodzice, nauczyciele i dzieci. Zrobiono wiele ozdób choinkowych, świątecznych. Rodzice chętnie brali udział w aukcji i udało się zebrać kwotę około 600 zł na remont sali. Aleksandra Gałan- Santiago, dyrektor Przedszkola Mam Talent:  Poprzez takie akcje chcemy pokazać, że aby pomóc nie trzeba szukać daleko i niekoniecznie brać udział w szeroko reklamowanych w mediach zbiórkach, gdzie często nie wiemy komu pomagamy. W naszym środowisku lokalnym również potrzeby są ogromne, więc jako przedszkole będziemy kontynuować naszą koncepcję i w miarę możliwości przykładać małą cegiełkę do tego, aby zmieniać Ostródę na lepsze.

Sala została oddana do użytku dn. 21.01.2018 r.

Red.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.