WÓJT GMINY ŁUKTA ODWIEDZIŁ TAJEMNICZEGO MINISTRA FINANSÓW

WÓJT GMINY ŁUKTA ODWIEDZIŁ TAJEMNICZEGO MINISTRA FINANSÓW

Dzisiaj Wójt Gminy Łukta Robert Malinowski, wraz z Senator Bogusławą Orzechowską i Dariuszem Strukiem odwiedzili Ministra Finansów – Tadeusza Kościńskiego.

Wśród zebranych miało dojść do rozmów w sprawie finansowania budowy oczyszczalni ścieków w Łukcie. W ramach dygresji można mieć nadzieję, że któryś z wizytatorów posługuje się dobrze językiem angielskim, ponieważ pan Minister ma problem z posługiwaniem się językiem… Polskim.

Gospodarz spotkania ogólnie rzecz biorąc jest tajemniczą postacią. Oficjalnie wiadomo o nim niewiele. Przebijające się informacje (m.in na rządowych stronach) mówią: że urodził się w Londynie, pracował w wielu bankach (londyńskich również) oraz że zna biegle… język angielski (niesamowite). Ogólnie rzecz biorąc jego oficjalna biografia zaczyna się w monecie gdy już miał sporo wiosen na karku.

Warto się chwilę zastanowić. Czy w poważnym kraju, tak ważną funkcję – Ministra Finansów powinien pełnić ktoś wokół kogo jest tyle wątpliwości, o kim obywatele tak naprawdę nic nie wiedzą? Zwróciliśmy uwagę na pana Kościńskiego, ponieważ zdaje się on być symbolem miejsca w jakim znajduje się obecnie nasza ojczyzna.

Tutaj próbka możliwości rzekomo rodzimego języka w wykonaniu ministra (najlepszy fragment o orzeszkach :D)

 

foto: Urząd Gminy w Łukcie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.