XXI DOŻYNKI POWIATU OSTRÓDZKIEGO

𝐗𝐗𝐈 𝐃𝐨𝐳̇𝐲𝐧𝐤𝐢 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐮 𝐎𝐬𝐭𝐫𝐨́𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨

Starostwo Powiatowe przy współorganizacji z Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje 𝐗𝐗𝐈 𝐃𝐨𝐳̇𝐲𝐧𝐤𝐢 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐮 𝐎𝐬𝐭𝐫𝐨́𝐝𝐳𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨. W niedzielę 𝟒 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟐 𝐫. rolnicy z całego regionu wraz z władzami samorządowymi oraz politykami państwowymi będą uroczyście świętować zakończenie prac polowych. Na święto plonów zapraszają: Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz Romuald Tański prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

📣 Święto dziękczynienia za plony rozpocznie uroczysta msza o godzinie 13:30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, podczas której poświęcone zostaną wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie barwny korowód na czele z gospodarzami i starostami dożynek przejdzie ulicami Ostródy na plac przed budynek Starostwa Powiatowego. Program dożynek, poza wystąpieniami przedstawicieli władz różnych szczebli, obejmować będzie liczne konkursy i koncerty zespołów artystycznych i ludowych m.in. występ Zespół Pieśni i Tańca “Kortowo”.

👉 Podczas wydarzenia wyłoniony zostanie ten jedyny najpiękniejszy wieniec dożynkowy, ze wszystkich wieńców przygotowanych przez poszczególne gminy Powiatu Ostródzkiego. W trakcie uroczystości będzie można degustować produkty i potrawy kulinarne przyrządzone przez reprezentacje gmin na specjalnie przez nich przygotowanych stoiskach.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.