ŻABI RÓG. GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA

W środę 21 grudnia Szkołę Podstawową im.Ireny Kwinto w Żabim Rogu w ramach projektu GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA z prezentami odwiedziła Agnieszka Radwańska – koordynatorka projektu oraz Artur Poganiacz-pastor Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.

Uczestniczyli oni już 14 raz w projekcie. W Żabim Rogu wszyscy uczniowie SP (czyli około 170 dzieci z zerówki oraz z klas1-6) otrzymało paczki – prezenty gwiazdkowe, o których nawet wcześniej nie wiedzieli. Otrzymali je od osób, których nigdy nie poznają. Radość obdarowanych dzieci – ich miny …bezcenne! Poza tym, było wspólne śpiewanie kolęd i rozmowy na temat Wiary.

Jak nam powiedziała Agnieszka Radwańska -koordynatorka projektu: Misją Gwiazdkowej Niespodzianki jest okazywanie miłości bożej w praktyczny sposób dzieciom na całym świecie przy współpracy z lokalnymi kościołami w celu przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Paczki w ramach projektu są pakowane i wysyłane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii,Szwajcarii i Nowej Zelandii. Każda z paczek jest indywidualna, inna od pozostałych, przygotowana przez dziecko, osobę dorosłą lub całą rodzinę. Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki (Operation Christmas Child-OCC) zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom z zaniedbanych sierocińców w Rumunii. Od 1993 roku OCC wysłało ponad 100 milionów paczek do dzieci w 148 krajach. Gwiazdkowa Niespodzianka jest częścią światowego projektu Samaritan’s Purse.

Jeszcze tego samego dnia Agnieszka Radwańska i Artur Poganiacz z taką samą misja odwiedzili dzieci w miejscowości Tarda.

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.