ZJAZDY ZARZĄDÓW GMINNYCH OSP W POWIECIE OSTRÓDZKIM

Zjazdy zarządów gminnych OSP w powiecie ostródzkim

W listopadzie strażacy ochotnicy podsumowali swoją działalność w minionym pięcioleciu. W poszczególnych gminach powiatu ostródzkiego odbyły się zjazdy sprawozdawczo-wyborcze zarządów oddziałów gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Kadencja zarządów gminnych trwa 5 lat, jednak z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 zjazdy sprawozdawczo-wyborcze nie odbyły się w ubiegłym roku, tak jak były zaplanowane.

W zjazdach gminnych obecnością swoją zaszczycili między innymi parlamentarzyści ziemi ostródzkiej, starosta ostródzki, kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, władze gminne i przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Delegaci poszczególnych jednostek OSP, którzy zostali wybrani w wyborach w macierzystych jednostkach, wysłuchali sprawozdań z działalności prezentowanych przez członków zarządów gminnych ZOSP RP.

Następnie odbyły się wybory do zarządów. Podczas zjazdów wręczone zostały również odznaczenia związkowe oraz wyróżnienia i podziękowania za wkład w ochronę przeciwpożarową. Przed strażakami ochotnikami powiatu ostródzkiego jest jeszcze zjazd powiatowy, który odbędzie się 29 grudnia. Udział w nim wezmą delegaci wybrani podczas zjazdów gminnych.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: UG Ostróda i Miłomłyn.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.