ZMODERNIZOWANO BOISKO W SMYKÓWKU

Dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach programu „MAŁE GRANTY NA INFRASTRUKTURĘ SPORTOWĄ W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM W 2022 ROKU” Gmina Ostróda zrealizowała zadanie inwestycyjne polegające na modernizacji boiska piłkarskiego w miejscowości Smykówko poprzez montaż automatycznego nawodnienia, co w znacznym stopniu obniży koszty utrzymania oraz poprawi komfort korzystania z obiektu.

To ważna dla Gminy inwestycja, ponieważ zmodernizowane boisko sportowe jest miejscem organizowania wydarzeń sportowych mających na celu profilaktykę i promocję zdrowia i zdrowego oraz aktywnego trybu życia.
Na boisku regularnie odbywają się treningi Gminnego Klubu Sportowego Iskra Smykówko oraz organizowane są turnieje i imprezy sportowo – rekreacyjne. W weekendy rozgrywane są tam mecze zgodnie z terminarzem w ramach rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gmina Ostróda w ramach współpracy z Klubem współorganizuje turnieje szkolne dla dzieci na boisku tj. „Mała Piłkarska Kadra, oraz „Piłkarska Kadra Czeka”.
Wartość całego zadania: 60.000,00 zł
Dofinansowanie Samorządu Województwa: 19.300,00 zł
źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.