ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM “SZLACHETNEJ PACZKI”

Szesnaście miast, jeden cel – zachęcić do udziału w wolontariacie. We wtorek 27 września w całej Polsce, także w województwie warmińsko-mazurskim, odbyły się Studniówki Szlachetnej Paczki

We wtorek 27 września w najpopularniejszych miejscach miast wojewódzkich odbyły się Studniówki Szlachetnej Paczki. Uczestnicy zapraszali do udziału w wolontariacie w ramach nadchodzącej edycji programu także w województwie warmińsko-mazurskim. By zostać wolontariuszem wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Za mniej niż 100 dni odbędzie się Weekend Cudów, czyli moment wręczenia Szlachetnych Paczek najbardziej potrzebującym rodzinom. Z tej okazji na ulicach miast wojewódzkich w całej Polsce odbyła się seria wydarzeń promujących wolontariat programu, bo to od liczby wolontariuszy zależy, jaka będzie skala pomocy w tym roku. Szlachetna Paczka wciąż szuka ponad 221 chętnych z naszego województwa.

Jeżeli chcesz dołączyć do społeczności sprawczych osób, które mają realny wpływ na zmianę życia konkretnych osób ze swojego najbliższego otoczenia, dołącz do Szlachetnej Paczki! Wejdź na www.superw.pl i zostań wolontariuszem.

Bądź wolontariuszem i pomagaj!

„Odliczamy, pomagamy – bądź wolontariuszem!” – w zeszły wtorek, dzięki organizatorom i uczestnikom Studniówek Szlachetnej Paczki, to wezwanie rozbrzmiało nie tylko w naszym województwie, ale też w całej Polsce. Podczas wydarzeń, które odbywały się równolegle w każdym mieście wojewódzkim, uczestnicy mogli obejrzeć happeningi obrazujące wpływ każdego pojedynczego wolontariusza na życie rodzin w potrzebie czy zadać pytania obecnym wolontariuszom programu. W Olsztynie uczestnicy mogli także zobaczyć pokaz tańca Szkoły Rave Dance Studio, występy wokalistki Alicji Kucharzewskiej oraz show Grupy Ognia Iskra.

Podczas wydarzeń można było także usłyszeć historie tych, którym pomaga Paczka. Historie takich osób jak pan Marian.

58-letni mężczyzna z trudem wstaje z krzesła. Amputowana stopa nie pozwala mu sprawnie poruszać się po mieszkaniu. Kuchenne okno stało się jego jedynym oknem na świat. Mieszka sam, choć w rubryce „liczba osób na utrzymaniu” mógłby wpisać 4: to astma, cukrzyca, polineuropatia i nadciśnienie. Po odliczeniu kosztów za leki, pan Marian ma zaledwie 5 zł dziennie, by zjeść.

Bądź wsparciem dla takich osób jak pan Marian. Każdy nowy wolontariusz to szansa na zmianę dla trzech rodzin w potrzebie. Wejdź na www.superw.pl i bądź wolontariuszem!

Możesz także wspierać dzieci z Akademii Przyszłości

7-letnia Kinga musiała dorosnąć szybciej niż jej rówieśnicy. Jej siostra ciężko choruje, dlatego dziewczynka nie może liczyć w domu na tyle uwagi, ile potrzebuje. Ma trudności z kontrolowaniem emocji. Szuka akceptacji, ale jest w tym wszystkim bardzo niepewna – siebie, swojej wartości i marzeń.

Podczas eventu w Olsztynie uczestnicy zachęcali także do udziału w wolontariacie Akademii Przyszłości – programie, który wspiera dzieci z niskim poczuciem własnej wartości. By pomóc dzieciom z województwa warmińsko-mazurskiego w budowaniu wiary w siebie, potrzeba jeszcze ponad 40 wolontariuszy Akademii Przyszłości.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego. Wejdź na www.superw.pl i bądź wolontariuszem!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.