ZWIERZĘTA WRACAJĄ DO DOMU. WSZYSTKIE URATOWANE W NAPROMKU

W tych trudnych czasach mamy dla Państwa dobrą wiadomość wprost z ośrodka rehabilitacji zwierząt w Napromku prowadzonego przez leśników z Nadleśnictwa Olsztynek.

Otóż w ostatnich dniach przywrócono do środowiska naturalnego dwa kozły, czyli samce saren, dwa jeże i wydrę.

Przypomnijmy, że wydra trafiła pod opiekę leśników w październiku 2019 r. Młode zostało znalezione w środku lasu przez spacerowiczów, którzy najpierw usłyszeli pisk, a potem zobaczyli małą brązową kuleczkę. W związku z tym, że wokół nie było dorosłych osobników postanowili zabrać młodą wydrę i przekazać do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Na szczęście nic jej nie dolegało i jak tylko podrosła wróciła do swojego wodnego środowiska.

Historia jeży jest z kolei zupełnie inna. Jeden z nich był ranny i kobieta, która go znalazła postanowiła przywieźć go do Napromka. Tu otrzymał fachową pomoc weterynaryjną i już po 3 miesiącach mógł wrócić do lasu. Natomiast drugi, bardzo osłabiony został przywieziony przez pracowników zajmujących się  utrzymaniem dróg publicznych. Znaleźli go w przepuście, przy okazji czyszczenia przydrożnych rowów. Jego stan był niestety ciężki ale dzięki zaangażowaniu leśników i weterynarza udało się go przywrócić do zdrowia.

Jeśli chodzi o kozły to jeden trafił do nas ranny prawdopodobnie po kolizji z samochodem. Miał uszkodzoną przednią nogę, ale na szczęście szybko wrócił do sprawności i już po miesiącu rehabilitacji można było wypuścić go do lasu. Drugi kozioł został znaleziony przy drodze. Jego matka (koza) zginęła w wyniku kolizji z samochodem, a koźlę przywieziono do Napromka. Teraz już dorosły mógł wrócić do swojej ostoi.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.