BRĄZOWY MEDAL OSTRÓDZIANKI W MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

Dziś w Ostródzie rozpoczęły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwami Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Areną zmagań jest Hala Sportowo-Widowiskowa OCSiR. Zawody potrwają do niedzieli, 1 maja.

Już pierwszego dnia po brązowy medal w rozgrywkach drużynowych sięgnęli juniorzy MLKS Ostródzianki I w skłądzie: Kacper Petaś, Jacek Barbachowski, Krystian Kawiak. Rozstawieni z numerem 4 młodzi Ostródzianie bez problemów wygrali swoją grupę eliminacyjną. Następnie w ćwierćfinale pokonali 3:1 UKS Dojlidy Białystok I. Niestety w półfinale nie sprostali rozstawionej z numerem 1 drużynie KST Energi-Manekin Toruń, ulegając także 3:1.

Drugi zespół Ostródzianki nie przebrnął fazy eliminacyjnej, zajmując w swoje grupie 2 miejsce.

Rozpoczął się już także turniej indywidualny juniorów, O Mistrzostwo Polski zagra czterech zawodników Ostródzianki – Kacper Petaś, Jacek Barbachowski, Bartosz Kraszyński i Krystian Kawiak. Niestety już w pierwszej rundzie przegrali Krystian Kawiak, Bratosz Kraszyńński. Ten pierwszy po zaciętej walce uległ 4:3 Michałowi Szczepankowi (UMKS Księżak Łowicz), zaś Kraszyński poległ 4:0 w boju z Marcinem Balcerzakiem (TTS Polonia Bytom).

Od zwycięstwa rozpoczęli turniej dwaj pozostali zawodnicy Ostródzianki. Jacek Barbachowski pokonał 4:1 Roberta Wołowieckiego (MRKS Gdańsk), zaś Kacper Petaś z takim samym wynikiem pokonał Jakuba Wernera (ZKS Drzonków).