DERBY W FUTSALU ROZSTRZYGNIĘTE NA ORLIKU W MORĄGU

“Sport to zdrowie! Sprawność to bezpieczeństwo!” – hasło przewodnie spotkania.

Derby powiatu ostródzkiego w halowej piłce nożnej (futsalu) mundurowych, które nie zostało rozstrzygnięte w pierwszym spotkaniu w Ostródzie wyłoniło zwycięzce dzisiaj na terenie morąskiego orlika. Pierwszy mecz pomiędzy drużynami z Morąga i Ostródy (zawodnicy PKS Mazury i ostródzkiej KPP w Ostrodzie), które spotkały się spontanicznie, odbył się 18 lutego 2022r. w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Głównym celem spotkania było wypełnienie prozdrowotnej i statutowej misji Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY (PKS MAZURY), w odniesieniu do ciężkich czasów pandemicznych, poprzez wsparcie sportowo-rekreacyjne, zainteresowanych mundurowych z terenu powiatu ostródzkiego, we wzmacnianiu wytrzymałości i wydolności fizycznej co w naturalny sposób przekłada się na ich zdrowie.
W regulaminowym czasie 2×25 min nie doszło do rozstrzygnięcia spotkania, a mecz zakończył się wynikiem remisowym 4:4. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne było rozegranie dogrywki w czasie 2×5 min. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Spotkanie prowadzone było w bardzo wysokim tempie i obfitowało w wiele ciekawych i szybkich akcji ofensywnych.
Drugi mecz zaowocował 7 bramkami i zakończył tegoroczną konfrontację mundurowych wynikiem 5:2 dla Ostródy.
Puchar kapianowi ostródzkiej drużyny Bartoszowi Bałabonowi honorowo wręczył, obserwujący zmagania swoich podwładnych, Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie.
Składy drużyn :
“Ostródziacy”: Bałabon-kapitan, Kaczorowski, Kulesza, Dobroński – bramkarz, Gałka, Wasiewicz
“Morążanie”: Jarosiewicz – kapitan, Lipka – bramkarz, Zawada, Mosak, Paszko, Budziński, Przybyłek
źródło: PKS Mazury

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.